Sadzenie i plewienie roślin, malowanie ścian, majsterkowanie przy samochodzie…. W domu, garażu czy ogrodzie jest tyle pracy, że nie wiadomo, w co włożyć ręce? Na początek – najlepiej w dobre rękawiczki.

8571007812JN_Rekawiczki_uniwersalne_M  (1)Ludzkie dłonie są prawdziwym arcydziełem biomechaniki, umożliwiającym wykonywanie zróżnicowanych czynności. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia tych bezcennych „narzędzi”, należy dbać o ich odpowiednie zabezpieczenie przed ewentualnymi zranieniami i podrażnieniami. Najprostszym na to sposobem jest stosowanie odpowiednich rękawiczek. Wyjątkowo wszechstronnym rozwiązaniem są rękawice wykonane z elastycznego, oddychającego materiału, pokrytego częściowo lateksem, tak jak w przypadku uniwersalnych rękawiczek z oferty marki Jan Niezbędny. Faktura wewnętrznej powierzchni dłoni została w nich dodatkowo pomarszczona, zapewniając jeszcze lepszą chwytność podczas trzymania śliskich przedmiotów.

Uniwersalne rękawiczki zabezpieczą także skórę przed zabrudzeniem farbą, klejem lub wyjątkowo trudnymi do usunięcia olejami i smarami. Dzięki umiarkowanej grubości i zastosowaniu elastycznego materiału sprawdzą się również przy bardziej precyzyjnych pracach manualnych.

Rękawiczki będą nieodłączną pomocą w pracach ogrodowych, chroniąc dłonie przed uciążliwymi otarciami, ukłuciami czy poparzeniami, a także przed odciskami pojawiającymi się na skutek długotrwałego trzymania niektórych narzędzi. Ich zalety docenią też miłośnicy zwierząt, wykorzystując je podczas zabiegów pielęgnacyjnych przy swoich pupilach. Uniwersalne rękawiczki z pewnością warto więc uczynić obowiązkowym elementem domowego zestawu akcesoriów do sprzątania, skrzynki z narzędziami czy wyposażenia samochodu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF