Opakowanie świadczy o jakości

Klient kupuje wzrokiem. Fakt ten ma szczególne znaczenie dla produktów alkoholowych, które promują się m.in. za pomocą butelki. Ważny jest tu każdy detal, dlatego producenci wódek dbają o opakowanie swoich wyrobów. Dobry produkt często otrzymuje świetnie skrojone opakowanie wiele mówiące o zawartości. Taką butelkę otrzymała wódka Żubr.

 

W lipcu na rynku pojawiła się dobrze znana, produkowana w Lublinie, wódka Żubr w odświeżonej butelce. Nieprzypadkowo właśnie ten brand otrzymał od producenta nowe szaty. Żubr w ostatnich latach zbudował silną pozycję na rynku wódek ekonomicznych i pomimo spadkowego trendu w tym segmencie, jest jedną z najszybciej rozwijających się marek.Zubr_500ml_new

Aktualnie wódka Żubr jest wiceliderem w segmencie ekonomicznym z udziałem 16,3% oraz marką numer 8 na rynku wódek total z udziałem 2,9% (Nielsen, segment economy,  kwie. 2013). Konsumenci wybierając ten produkt, potwierdzają jego wysoką jakość, dlatego nowe opakowanie zostało zaprojektowane tak, by odzwierciedlało ich uznanie i przywiązanie.

Nowa butelka zdecydowanie wybiega poza standard segmentu economy. Ma nowoczesny, oryginalny kształt i ozdobiona jest obustronnym grawerem. Wytłoczenia, stanowiące główny element opakowania, komunikują kluczowe atrybuty wódki: gwarancję wysokiej jakości, pewność pochodzenia i przejrzystość zawartości. Srebrno-granatowa kolorystyka wykorzystana na etykiecie oraz zakrywce podkreśla czystość i naturalność wódki.

Mimo panującego trendu, zwracającego uwagę konsumentów  na półki z alkoholami smakowymi, nadal to wódka czysta jest ulubionym trunkiem Polaków. Wg ostatnich danych stanowi 78% rynku wódki total (Nielsen, kwiecień 2013). Szczególnie chętnie kupowane są produkty z segmentu mainstream (który jako jedyny wykazuje trend rosnący). Wódka Żubr, co potwierdzają dane rynkowe, jest nie mniej atrakcyjna dla konsumentów. Zmiana opakowania, to ukłon w ich stronę.

Produkt dostępny w pojemnościach 100, 200 i 500ml. Sugerowana cena detaliczna za 500ml wynosi 18,50 zł.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF