20. października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni. Przez ostatnie lata wielu uzdolnionych kucharzy wyszło z restauracyjnych kuchni i stało się osobami publicznymi. Inspirują rosnącą rzeszę fanów gotowania do podnoszenia swoich umiejętności kulinarnych i uświadamiają, jakie czynniki mają znaczenie przy przygotowywaniu wysublimowanych potraw.

samsung_chef_collection_lifestyle_31Kucharze wychodzą z cienia

Gdy ponad 10 lat temu ustanawiano święto szefa kuchni, za cel postawiono sobie szerzenie świadomości o roli tego zawodu. Ostatnie lata pokazują, że pomysłodawcy święta odnieśli sukces – postrzeganie profesjonalnych kucharzy zmieniło się diametralnie. Dziś wielu z nich to osoby publiczne, występujące w popularnych programach, wydające książki, firmujące restauracje swoimi nazwiskami i inspirujące domowych pasjonatów sztuki kulinarnej. Dzięki profesjonalnym kucharzom, gotowanie dla wielu osób przestaje być tylko codzienną koniecznością a staje się hobby. Pasjonaci gotowania chcą być szefami kuchni w swoim domu i rozwijać swoje umiejętności. Jednak inspirujące przepisy od najlepszych kucharzy i składniki najwyższej jakości nie są jednak gwarancją sukcesu. Tacy mistrzowie, jak Daniel Boulud czy Eric Frechon, nieustannie powtarzają, że równie ważny jest sprzęt AGD wysokiej jakości i wiedza, jak go używać. Przy przygotowywaniu wysublimowanych dań, nawet pozornie drobne szczegóły, mają ogromne znaczenie.

Profesjonalny sprzęt w domowej kuchni

Znani szefowie kuchni zwracają uwagę, że dbałość o szczegóły – jak odpowiednia temperatura smażenia mięs, ryb a nawet przygotowywania zup kremów, ma ogromne znaczenie dla smaku i wyglądu dania. Linia sprzętu AGD premium Samsung Chef Collection została przygotowana we współpracy z Samsung Club des Chefs – grupą najlepszych kucharzy z całego świata. Ma ona za zadanie ułatwić gotowanie zdrowych i zaskakujących potraw oraz zainspirować do poszukiwań w kuchni nowych i nieoczywistych rozwiązań. Wojciech Modest Amaro, jeden z najwybitniejszych kucharzy w Polsce został twarzą Samsung Chef Collection. Produkty powstały z myślą o domowych pasjonatach sztuki kulinarnej, którzy chcą przygotowywać potrawy najwyższej jakości – w smaku i wyglądzie. W skład linii Chef Collection wchodzą: piekarnik, płyta indukcyjna, lodówka, okap i zmywarka. We wszystkich urządzeniach wykorzystano rozwiązania i technologie używane w profesjonalnych sprzętach restauracyjnych.

Gdzie szukać kulinarnych inspiracji?

Inspiracje warto czerpać od najlepszych. Znani szefowie kuchni z Samsung Club des Chefs dzielą się swoimi najlepszymi i sprawdzonymi przepisami. W aplikacji Chef Collection i na stronie http://www.samsung.com/pl/chefcollection/#przepisy dowiedzieć się można między innymi, jak przygotować kaczkę w liściach figowych lub zupę melonową ze śmietanką kawową. W aplikacji znajdują się również ciekawostki przygotowane przez ekspertów renomowanych marek kulinarnego świata, takich jak Saveur, Chefs Feed i Culinary Institute of America. Obejrzeć można także filmy instruktażowe, z którymi odkryjesz specjalne funkcje linii urządzeń Chef Collection, która pozwala stać się profesjonalnym szefem kuchni we własnym domu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF