Jak przekonują najlepsi kucharze, percepcja serwowanych potraw zależy nie tylko od ich smaku, ale również od tego czy na przykład talerze są lśniące a kieliszki bez zacieków. Sposób, w jaki podajemy potrawy i na czym je podajemy wieńczy nasz wysiłek i wpływa w dużym stopniu na końcową ocenę. W oparciu o doświadczenia kulinarnych mistrzów, takich jak Michel Troisgros czy Elena Arzak powstała zmywarka Waterwall™ – dedykowana pasjonatom gotowania, którzy chcą serwować dania tak jak w eleganckiej restauracji.

dw60h9950fs_007_left_open_silver (1)Szefowie kuchni najlepszych restauracji zapytani przez Samsung o sekrety doskonałych potraw odpowiedzieli, że sposób podania jest tak samo ważny, jak ich oryginalny smak czy wygląd – jedzenie angażuje wszystkie zmysły, a zmysł wzroku jako pierwszy. Dlatego wygląd sztućców, talerzy czy kieliszków do wody i wina ma tak duży wpływ na odbieranie smaku potraw. Samsung wykorzystując wiedzę i doświadczenie najlepszych szefów kuchni z całego świata, m. in. Michela Troisgros, Eleny Arzak i Davida Oldani stworzyła innowacyjną linię sprzętów AGD – Chef Collection. W jej skład wchodzi także zmywarka WaterWall™, która ma jedno zadanie – zapewnić, aby wyglądały zawsze równie doskonale jak serwowane na nich potrawy.

Na czym polega sekret zmywarki WaterWall™? Tradycyjne, dolne śmigło zastąpione zostało mechanizmem poruszającym się w linii prostej po dnie zmywarki. System wytwarza silną ścianę wody od krawędzi do krawędzi zmywarki, dokładnie myjąc wszystkie naczynia. Jest to rewolucyjna, pierwsza i jedyna taka technologia, która umożliwia perfekcyjne dotarcie wody do każdego zakamarka urządzenia sprawiając, że naczynia są idealnie czyste i lśniące.

Rozumiejąc potrzeby pasjonatów gotowania oraz to, że coraz więcej z nich pragnie mieć dostęp do technologii podobnych do tych, którymi dysponują profesjonalni szefowie kuchni, Samsung zastosował w swojej zmywarce wiele dodatkowych, innowacyjnych rozwiązań.

samsung_chef_collection_lifestyle_46Unikatowa funkcja Zone Booster™ zapewnia czystość naczyń w poszczególnych strefach zmywarki z indywidualną regulacją ciśnienia i temperatury wody. Mocno zabrudzoną zastawę można umieścić z jednej strony dolnego kosza, gdzie wysokie ciśnienie wody usunie resztki tłuszczu i żywności, natomiast ustawione z drugiej strony kruche szkło i lekko zabrudzone talerze zostaną umyte delikatniejszym strumieniem.

Ciekawym rozwiązaniem jest też system elastycznych koszy, który ułatwia ustawianie naczyń i przyrządów kuchennych o zróżnicowanych kształtach i rozmiarach. Skrzydełka dolnego i górnego kosza można złożyć, aby w zmywarce zmieściły się także większe garnki. Elastyczna mata FlexTray™ umieszczona w górnej szufladzie ułatwia rozkładanie, a po zmywaniu błyskawiczne wyjmowanie sztućców.Funkcja Speed Booster przyspiesza proces zmywania niezależnie od wybranego cyklu.

Opcja automatycznego uchylania drzwi sprawia, że nie trzeba już obserwować, kiedy cykl mycia dobiegnie końca. Po zakończeniu płukania i suszenia drzwi uchylają się na około 10 centymetrów, aby z wnętrza urządzenia mogła wydostać się para. Dzięki temu naczynia są lepiej osuszone niż po myciu w innych zmywarkach.

Zmywarka WaterWall™ jest elementem najnowszej kolekcji wysokiej klasy produktów AGD, których ambasadorem w Polsce jest Wojciech Modest Amaro. W jej skład wchodzi też lodówka Kitchen Fit, płyta indukcyjna ze stylowym wyświetlaczem płomieni Virtual Flame, piekarnik kompaktowy z funkcją mikrofali, okap z funkcją AirClean oraz piekarnik z technologią Gourmet Vapour.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF