Złoty Smok BOJAN powrócił pod skrzydła wielkopolskiego Browaru Bojanowo z Grupy Browary Regionalne Jakubiak po pozytywnie zakończonym procesie. Przez okres dziewięciu miesięcy Browar Bojanowo był zmuszony do wstrzymania warzenia i sprzedaży piwa „Złoty Smok BOJAN” oraz wycofania produktu z rynku. Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnie potwierdził, że Spółka BRJ posiada prawo ochronne na znak „Złoty Smok BOJAN”, nie dokonuje czynów nieuczciwej konkurencji, ani nie podszywa się pod znak towarowy „smok” Browaru Fortuna.

zloty_smokZłoty Smok BOJAN to lekki, jasny lager robiony z ryżu i słodu pilzneńskiego nawiązujący tradycją do piw azjatyckich. Do delikatnego smaku ryżowego piwa dodano aromatyczny angielski chmiel Fuggles o delikatnym kwiatowo – korzennym aromacie z nutą mięty. Podczas zacierania dodawana jest niewielka ilość słodu pszenicznego, by piwo zyskało trwałą i delikatną piankę.

Pomysł i decyzja o stworzeniu Złotego Smoka w Bojanowie przypada na połowę 2014 roku. Pierwsze warki gotowane były w czerwcu,  by na początku lipca piwo mogło dotrzeć na półki sklepowe. Jasny, ryżowy lager spotkał się z przychylnymi opiniami piwoszy. Ze względu na łagodny i delikatny smak ze świetnie zbalansowaną nutą chmielową piwo zyskało szeroką grupę odbiorców. Do końca sierpnia 2014 r. rosła sprzedaż piwa, a we wrześniu  ze względu na oprotestowanie nazwy Złoty Smok w sądzie sprzedaż piwa została zablokowana” – mówi Maciej Jakubiak, Wice Prezes Zarządu Grupy BRJ i dodaje: „Po uregulowaniu spraw prawnych w 2015 roku Złoty Smok BOJAN powrócił na sklepowe półki, gdzie z pewnością znajdzie stałe miejsce. Przerwa w produkcji wpłynęła na obniżenie wielkości sprzedaży, jednak powoli odzyskujemy rynek w tym segmencie piw, zwłaszcza, że ostatnio Browar Tenczynek wprowadził na rynek lagera w stylu dortmundzkim. Przed nami też rychła premiera kolejnej piwnej propozycji z Browaru Ciechan.”

Aktualnie w portfolio wielkopolskiego Browaru w Bojanowie znajdują się: popularne lagery – Bojan Wielkopolskie, Bojan Toporek
i Bojan Strażackie oraz Bojan Złoty Smok; ciemny Bojan Czarny, Bojan Maorys (żytnia IPA), smakowy Bojan Kokosowe, Bojan Somero(Summer Ale), Bojan Szwejk w butelce bezzwrotnej, a także Bojan Szwejk dedykowany wyłącznie sieci sklepów Żabka i Freshmarket. Piwa z Bojanowa doskonale wzbogacają szeroki wachlarz marek z browarów regionalnych Grupy BRJ: Ciechan (Mazowsze), Lwówek (Dolny Śląsk) i Tenczynek (Małopolska).

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF