Prawidłowa dieta jest podstawą nie tylko świetnego wyglądu, ale i dobrego samopoczucia. Ponieważ wiosną i latem natura daje nam idealną okazję do skosztowania świeżych owoców i warzyw, koniecznie trzeba z niej skorzystać. Warto zrezygnować z klasycznych i często ciężkostrawnych posiłków na rzecz lekkich i pełnych witamin koktajli.

Posiłek… w płynie?

Wiosną i latem mamy najłatwiejszy dostęp do świeżych owoców i warzyw. Warto dołączyć je do codziennej diety, bo mają w sobie wiele witamin oraz mikroelementów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Popularnym sposobem na korzystanie z dobra owoców i warzyw jest robienie z nich koktajli. Jak zrobić to najefektywniej?

– Wbrew powszechnej opinii, nawet świeżo przygotowany sok owocowy nie jest pożądanym, regularnym elementem diety. Wyciskając sok z owocu pozbywamy się w ten sposób większości błonnika naturalnie występującego w owocach, który spowalnia wydzielanie zawartych w nim cukrów prostych. Wpływ takiego soku na organizm jest zbliżony do wpływu zwykłego słodkiego napoju. Koktajl z całych owoców to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, szczególnie przy krótkim miksowaniu – tłumaczy Jakub Sobiecki z Fundacji Wiemy Co Jemy, ekspert kampanii „Zdrowo zmiksowani”, zainicjowanej przez Electrolux.

Mikstura na zdrowie!

Witaminy, które zawarte są w owocach i warzywach to jedno, ale w codziennej diecie równie istotne jest spożywanie zdrowych tłuszczów. Znajdują się one w orzechach, pestkach, awokado czy siemieniu lnianym. Jeżeli zdecydujemy się na zmiksowanie – wszystko to możemy mieć w jednym, pożywnym koktajlu. Dobrym sposobem na zabranie ze sobą koktajlu zdrowia jest Electrolux Sport Blender, czyli urządzenie, które łączy w sobie blender i bidon. Wystarczy wrzucić, wsypać czy wlać do środka składniki, włączyć Sport Blender i poczekać aż wszystko się zmiksuje. Kolejnym i ostatnim krokiem jest odłączenie bidonu od urządzenia i zabranie ze sobą do pracy, szkoły czy na spacer.

SmoothieSeler, ogórek oraz cytrusy

Składniki:

  • 2 łodygi selera
  • ½ ogórka
  • Sok oraz miąższ z połowy limonki
  • Starta skórka z 1 limonki
  • 1 awokado

Przygotowanie:

Pokrój łodygi selera oraz ogórka, umieść w blenderze Electrolux i zmiksuj. Następnie przetrzyj masę przez sito i ponownie umieść w blenderze. Dodaj awokado, miąższ, sok i startą skórkę z limonki. Miksuj do momentu uzyskania gładkiej konsystencji. Możesz dodać zimnej wody lub kostki lodu.

Awokado, dzięki zawartości kwasu oleinowego obniża poziom cholesterolu, a zawarty w nim potas reguluje ciśnienie krwi. Seler idealnie zastąpi sól i jest niskokaloryczny.

Więcej przepisów na przepyszne i niebanalne koktajle znaleźć można w Smoothie Booku. Od 15 marca do 31 czerwca można otrzymać go przy zakupie jednego z blenderów Electrolux. Lista urządzeń biorących udział w promocji i więcej szczegółów na: electrolux.pl/promocje.

 

Więcej informacji: www.electrolux.pl oraz www.facebook.com/electroluxpolska

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF