Wrzesień to idealny czas na zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń. Naładowani pozytywną energią po wakacyjnych wojażach podejmujemy nowe wyzwania, stawiamy czoła kolejnym zadaniom. To też dobry moment na zastanowienie się nad dietą całej rodziny i tym, czy jest ona zbilansowana, zdrowa, a także czy dostarcza tak młodszym, jak i starszym wszystkich potrzebnych składników.

Przez żołądek do zdrowia

corny_milk_&_cocoaTo, co i w jaki sposób jemy, w dużej mierze wpływa na nasze samopoczucie, nastrój, energię, a przede wszystkim zdrowie – również w dłuższej perspektywie. Nigdy nie jest za wcześnie na wdrożenie określonych zasad do codziennego menu, nigdy też nie jest za późno, aby swoje dotychczasowe przyzwyczajenia zmienić. Mowa tu zarówno o rozmiarach porcji, regularności i szybkości konsumowania posiłków, jak i o tym, co jemy lub co serwujemy naszym dzieciom. Podstawową zasadą zdrowego odżywiania jest spożywanie niewielkich porcji co 3-4 godziny – wiedzą o tym niemal wszyscy, jednak ze względu na coraz bardziej zabiegany styl życia wielu osobom trudno zastosować to w praktyce. Szczególnie cierpi na tym głęboko zakorzenione w polskiej tradycji drugie śniadanie. Dzieci nie do końca rozumieją, dlaczego jest ono tak istotne, przez co wybierają raczej mało wartościowe, za to tłuste i kaloryczne produkty, takie jak chipsy czy słodkie batony czekoladowe. Także dorośli popełniają niemałe grzeszki w tym zakresie – najczęściej zrzucając winę na brak czasu i zabiegany tryb życia. Rozwiązanie stanowi przekąska, która zadowoli gusta młodych smakoszy, ale także wpasuje się w oczekiwania starszych odbiorców. Corny Milk & Cocoa, tegoroczna nowość na rynku, to pyszny baton zbożowy, w unikatowej formie kanapki z mlecznym nadzieniem. Wysoką jakość pełnowartościowych składników i ich walory odżywcze na pewno docenią rodzice tym bardziej,iż skład produktu pozbawiony jest sztucznych dodatków i konserwantów. Najmłodsi z kolei będą rozkoszować się smakiem mleka i kakao, dostarczając jednocześnie organizmowi energii, naturalnego błonnika, wysokiej jakości pełnowartościowych zbóż oraz wapnia – tak ważnego w okresie wzrostu. Optymalna gramatura (30 g) jest idealnie dostosowana do potrzeb dzieci, natomiast forma przekąski pozwoli sięgnąć po nią w niemal każdym miejscu i sytuacji – nawet, gdy na posiłek mamy bardzo mało czasu.

Porcja energii pod ręką

Dobrze skomponowane drugie śniadanie zapewnia organizmowi, bez względu na wiek, stosowną porcję składników pokarmowych i zastrzyk energii potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie właściwego poziomu koncentracji i wydajności, co jest szczególnie ważne w szkolnej ławie. Dzieci z pewnością  będą zadowolone, gdy znajdą go w szkolnym plecaku czy w kieszeni podczas szaleństw poza domem w gronie rówieśników. Dodatkowa porcja wapnia, tak istotnego dla młodego organizmu w okresie wzrostu, jeszcze bardziej podnosi walory odżywcze nowej propozycji marki Corny. Dzięki temu Baton Corny Milk & Cocoa staje się niezastąpionym towarzyszem pieszych czy rowerowych wycieczek i spacerów. Nie zajmując dużo miejsca w plecaku, może sprawdzić się wtedy, kiedy najbardziej potrzebna jest organizmowi dodatkowa porcja energii.

Drobne przekąski między posiłkami powinny być dobrze przemyślane i zaplanowane w taki sposób, aby stanowiły korzystne uzupełnienie naszej diety. Szczególnie istotne jest to w przypadku najmłodszych smakoszy. Nowy batonik zbożowy Corny Milk & Cocoa w formie mlecznej kanapki to doskonała w smaku, pełnowartościowa i zdrowa przekąska, która powinna znaleźć się zarówno w tornistrze ucznia, jak i w torebce czy teczce jego rodziców.

Baton zbożowy Corny Milk & Cocoa:

Gramatura: 30 g

Cena rekomendowana: 1,79 PLN

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF