Brak czasu, pośpiech, zbyt duża liczba obowiązków sprawia, że nasza dieta często jest chaotyczna, pomijamy posiłki lub w pędzie kupujemy produkty, których nie potrzebujemy. Tymczasem w modzie jest teraz planowanie! Do gry wchodzą planery diety, listy zakupowe oraz zakupy online, dzięki którym wprowadzimy ład i porządek do… swojej lodówki i talerza.

tescoZrównoważona dieta jest podstawą dobrego samopoczucia, wpływa na nasz wygląd, na to, ile mamy energii w ciągu dnia i jak ją pożytkujemy. Niełatwo jest jednak samodzielnie ją zbilansować, szczególnie wtedy, gdy ciągle się spieszymy i zakupy robimy impulsowo – właśnie wtedy ulegamy drobnym pokusom. Podejście do diety zmienia się jednak i coraz częściej nie tylko zdajemy sobie sprawę z tego, że „jesteśmy tym, co jemy”, ale też chcemy jadać regularnie i planować posiłki z wyprzedzeniem

Coraz modniejsze staje się tygodniowe planowanie diety, które umożliwia świadome podejmowanie decyzji o tym, co jemy i motywuje do przestrzegania ustalonego menu. Wystarczy poświęcić ok. godziny raz w tygodniu na zastanowienie się, co chcemy zjeść w ciągu najbliższych kilku dni i znalezienie przepisów. Proste? Oczywiście, a dodatkowo takie rozwiązanie ma wiele innych zalet.  Po pierwsze, nie musimy codziennie zastanawiać się, co ugotować na kolację lub wziąć na lunch do pracy, bo mamy to już na naszej liście. Planowanie menu to także większa kontrola nad domowym budżetem, gdyż kupujemy produkty w przemyślany sposób, przez co zapobiegamy ich marnowaniu się i wyrzucaniu. Dbamy tym samym nie tylko o swoje zdrowie, ale również o środowisko.

Gdy zaplanujemy już jadłospis na cały tydzień, wystarczy stworzyć listę zakupów i raz w tygodniu wybrać się do sklepu, a najlepiej zrobić zakupy przez Internet, które są idealnym narzędziem dla wszystkich, którzy chcą zwiększyć kontrolę nad tym, co kupują i jedzą. Dzięki Tesco Ezakupom możemy zapobiec impulsywnemu kupowaniu produktów, które niekoniecznie znajdują się w naszym planie, ale na które akurat mamy ochotę. Ezakupy to też oszczędność czasu – nie błądzimy pomiędzy półkami, szukając potrzebnych artykułów, bo produkty możemy wygodnie wybierać z drzewa kategorii lub poprzez wyszukiwarkę. Co więcej, drugie zakupy będą łatwiejsze, bo możemy skorzystać z listy „Poprzednio zamówione” – wygodnego narzędzia, które zapamiętuje wszystkie produkty, jakie zamówiliśmy poprzednio. Nasze zakupy dostarczane są pod wskazany adres w dogodnym dla nas momencie. Żadnego stania w kolejkach czy korku!

Ezakupy to gwarancja otrzymania świeżych produktów – ciężarówki wyposażone są w chłodnie lub zamrażarki, więc mrożonki czy lody dojadą do nas w lepszym stanie niż gdybyśmy sami przywozili je ze sklepu. Jeśli zamówionego przez nas produktu brakuje w danym momencie na półce, Tesco zaproponuje nam zamiennik, który możemy przyjąć lub nie. Płacimy kartą przy odbiorze, wyłącznie za produkty, które dotarły. Zupełnie jak w tradycyjnym sklepie, tylko że w tym wypadku sklep przychodzi do nas!

Gdy mamy już pod ręką wszystkie składniki na ulubione danie, łatwiej po nie sięgnąć i przyrządzić zdrowy posiłek w krótszym czasie, oszczędzając sobie kolejnej wycieczki do sklepu. A oszczędzony w ten sposób czas możemy przeznaczyć na dużo przyjemniejsze czynności, np. na… jedzenie!

więcej:

Lista zakupów – plan

Lista zakupów

Tygodniowe menu – planer

Tygodniowe menu

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF