Wiele kultowych zabawek naszego dzieciństwa odeszło w zapomnienie, zastąpione aplikacjami i grami na smartfonach i tabletach. Wspólny czas z dziećmi może się jednak stać najlepszą okazją do ożywienia wspomnień i przywołania zabaw z naszego dzieciństwa! Przypominamy niektóre z nich, dzięki którym przerwy szkolne wydawały się za krótkie, a czas spędzony z rodzeństwem był tak ekscytujący!

9Zabawa w film sensacyjny to zdecydowanie jedna z tych najważniejszych. Nie obywało się bez gwałtownych zwrotów akcji, ucieczek i strzelania z pukawek. To właśnie ta prosta zabawka –pukawka- dostarczała tyle emocji przy każdym wystrzale! Z równie zapartym tchem śledziliśmy przygody Wilka i Zająca czy z trudem zdobytą historię Kaczora Donalda. Dziś perypetie bajkowych bohaterów można oglądać na kanałach tematycznych przez cały dzień, ale dawniej jedyną okazją obejrzenia bajki była Wieczorynka i jej wersja obrazkowa oglądana na stereoskopie.

Szkolne korytarze dawniej to sceneria nie tylko licznych pościgów i gry w berka, ale także miejsce figurkowej wymiany handlowej! Te najrzadsze i najpiękniejsze figurki z kultowych bajek, takich jak Reksio czy Bolek i Lolek, to okazy najcenniejsze, jedna warta nawet kilku innych, np. czarnych charakterów. Te małe zabawki, zdobyte z trudem, cieszyły w trakcie licznych gier odbywających się podczas przerwy. W innej wersji zabawy dzieci wykorzystywały kapsle i pchełki.       W takich grach zręcznosciowych liczyła się nie tylko prezycja, celność, ale także stalowe nerwy, niezbędne by zachować spokój wśród hałasujących, dopingujących kolegów i w ferworze licznych zakładów o wygraną.

10Dzieciom o bujnej wyobraźni dużą frajdę sprawiały chwile z kalejdoskopem. Mieniące się koraliki i fantastyczne, geometryczne kształty, dawały możliwość puszczenia wodzy fantazji. Kto z nas nie upatrywał w kolorowych szkiełkach egzotycznych zwierząt, morskich stworów
i wielobarwnych kwiatów?

Inspirujących zabaw i gier jest zdecydowanie więcej! Okazją do ich odkrycia może być rodzinna wizyta w Pizza Hut. W wybranych restauracjach, w specjalnie zaaranżowanych kącikach dla najmłodszych, czekają kultowe zabawki z dzieciństwa rodziców. Bączki czy włochate pająki to tylko niektóre z wielu atrakcji przygotowanych dla najmłodszych. Więcej o kultowych grach i zabawach z dzieciństwa dowiemy się z pizzahut.pl/twojewspomnienia.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF