Herbaty aromatyzowane stanowią niezwykłą i intrygującą podróż przez świat smaków. Mnogość wariantów, na które składają się mieszanki egzotycznych esencji, płatki kwiatowe czy suszone owoce, pozwolą nam przenieść się w tropikalne lub orientalne krainy i przeżyć niezwykłą przygodę. Każda filiżanka herbaty Big-Active jest dopełnieniem dobrych chwil.

baOprócz bogatych wrażeń smakowych, herbaty czarne aromatyzowane posiadają wiele innych zalet, a ich wielobarwne mieszanki pięknie mienią się kolorami.

Kilka słów historii

Czarną herbatę serwuje się od ok. 803 roku n.e. Wtedy to mnich Dengyo Daishi przywiózł do Japonii z Chin pierwsze nasiona rośliny herbacianej. Dużo później Holendrzy przetransportowali jej liściena statkach do Europy. Z biegiem lat zyskiwała coraz większą popularność w krajach starego kontynentu, stając się jednym z najpopularniejszych napojów.

Energetyczne pobudzenie – Yin

Sekret orzeźwiającego działania herbaty tkwi w krótkim czasie jej parzenia – poniżej trzech minut.
W ten sposób cząsteczki teiny nie zdążą związać się z garbnikami i zmobilizują nas do działania.
Dla uzyskania tego efektu ważna jest także temperatura wody. Herbatę czarną aromatyzowaną najlepiej jest zalewać wodą o temperaturze 96 C, czyli tzw. „białym wrzątkiem”. To moment, w którym woda wrze na tyle, że na jej powierzchni pojawiają się pęcherzyki nadające jej biały kolor.

Odprężenie – Yang

Długo parzona herbata, bogata w taniny (rodzaj przeciwutleniaczy), jest z kolei gwarancją ukojenia. Wybierając czarną herbatę aromatyzowaną olejkami cytrusowymi, dopełniamy chwile relaksu. Korzystnym działaniem płynącym z picia herbaty jest jej pozytywny wpływ na samopoczucie.
Napar idealnie wycisza i poprawia nastrój. 2-3 filiżanki herbaty dziennie opóźniają procesy starzenia i są silnym przeciwutleniaczem.

Herbaty czarne aromatyzowane liściaste Big-Active

Herbata czarna Pigwa & Pomarańcza tworzy wyjątkowe zderzenie egzotycznych smaków o intensywnym zapachu. Natomiast Earl Grey & Płatki Róży, podkreślona przez wonny olejek bergamotowy i niebieskie płatki bławatka, ma delikatny posmak i intrygujący zapach.
Z kolei niecodzienna mieszanka Brzoskwini & Moreli sprawia, że napar ma nie tylko cudowny smak, ale także zaskakującą barwę.

 Herbaty czarne aromatyzowane ekspresowe Big-Active

Miłośnicy klasycznych smaków polubią Earl Grey & Cytrusy – subtelną mieszankę herbaty czarnej Ceylon z orzeźwiającą pomarańczą i cytryną. Dla amatorów bardziej niekonwencjonalnych rozwiązań ciekawą propozycją będzie Pigwa & Granat – to pobudzająca kompozycja owocowa o intensywnym aromacie, uzupełniona o ogniste płatki kwiatu krokosza. Osoby stroniące od zimna docenią
Malinę & Acai, posiadającą wybitny smak dojrzałych i soczystych owoców oraz złocistoczerwoną barwę. Żar tropików przybliży Cytryna & Mango, czyli wakacyjna mieszanka smaków. Ten napar
o złocistej barwie został wzbogacony płatkami kwiatów słonecznika.

Herbaty czarne aromatyzowane liściaste Big-Active są dostępne w sprzedaży w opakowaniach po 100 g w sugerowanej cenie detalicznej 5,09 zł.

Herbaty czarne aromatyzowane ekspresowe Big-Active są dostępne w sprzedaży w opakowaniach po 20 saszetek w sugerowanej cenie detalicznej 4,99 zł.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF