Pierwszy śnieg za oknem, świąteczne piosenki w radio, migoczące dekoracje w witrynach sklepowych. Wielkimi krokami zbliża się grudzień i magiczny okres przedświąteczny. Z tego wyjątkowego czasu najbardziej cieszą się oczywiście dzieci.

Mikolajki_internet1Lubimy wracać myślami do okresu dzieciństwa, kiedy przez długie tygodnie czekaliśmy na to, by móc ulepić pierwszego bałwana, stoczyć bitwę na śnieżki przed szkołą, przygotować papierowe łańcuchy choinkowe na lekcji plastyki. Najważniejsze jednak w czasie przedświątecznym zawsze były i są Mikołajki. To ten szczególny moment, kiedy oficjalnie można zacząć myśleć tylko o świętach!

Dzieci uwielbiają Mikołajki. Przedsmak bożonarodzeniowych prezentów, ekscytacja i trudności z zaśnięciem piątego grudnia…czy w bucie albo pod poduszką znajdę jakiś upominek? To pytanie zadaje sobie każdy maluch. Również w szkołach bardzo często całe klasy organizują sobie mikołajki i obdarowują się prezentami. Zazwyczaj dzieci zarówno od rodziców, jak i rówieśników, otrzymują drobne gadżety oraz słodkości.

Oczywiście czekoladowe Mikołaje są tradycyjnym już elementem paczek wręczanych szóstego grudnia. Dzieci uwielbiają słodycze, zwłaszcza te w świątecznych opakowaniach, ale my, dorośli, powinniśmy pamiętać o tym, że takie produkty nie wpływają dobrze ani na zdrowie, ani na sylwetkę naszych pociech. Pomyślmy o tym, by paczka mikołajkowa w tym roku była inna niż zwykle. Co powiecie na samodzielnie wypiekane kakaowe ciasteczka z bakaliami? A może paczkę własnoręcznie przygotowanych pierniczków udekorowanych lukrem z soków owocowych? Do tego chrupiące chipsy o świątecznym smaku jabłka z cynamonem od Crispy Natural? Takie słodycze oraz przekąski z pewnością stanowią dużo zdrowszą alternatywę, a przy tym są kolorowe, aromatyczne i kuszące!

Nawet tak wyjątkowy dzień, jakim są Mikołajki, zarówno nauczyciele, jak i rodzice mogą wykorzystać na kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych i promocję smacznych, zdrowszych zamienników dla słodyczy i tuczących przekąsek. We wprowadzaniu mądrej diety u dzieci pomagają rodzicom oraz nauczycielom programy edukacyjne, na przykład Porcja Pozytywnej Energii, w którym oprócz nauki zdrowego stylu życia, klasy mogą zgłosić się do konkursu rywalizować o cenne nagrody na swoich szkół. Może warto zarejestrować dzieciaki do programu i zrobić im taką wyjątkową mikołajkową niespodziankę?

Więcej informacji na temat programu na stronie: www.porcjapozytywnejenergii.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF