„Proste drinki” – to pierwsza książka kulinarna w Polsce, która wydana została w niezwykłej formie wachlarza sztywnych kart z przepisami. Jej autorką jest Agnieszka Skupieńska, która od 2011 roku prowadzi największy polski blog poświęcony drinkom i koktajlom.

ksiazka poziomoDo książek kulinarnych wydanych przez polskich blogerów (m.in. „Mała wielka uczta” Pauliny i Michała Stępniów czy „Jadłonomia” Marty Dymek) dołączyła właśnie kolejna publikacja. Tym razem jest to książka z przepisami na proste drinki, które można zrobić we własnej kuchni. W publikacji Agnieszki Skupieńskiej znajdują się 103 przepisy, każdy ilustrowany zdjęciem drinka. Wśród nich kilka znanych i lubianych klasyków (mojito, kamikaze, cosmopolitan itp.), ale przede wszystkim zupełnie nowe, autorskie przepisy na drinki z wykorzystaniem niedrogich i łatwo dostępnych składników.

„Książki z przepisami na drinki dostępne w polskich księgarniach to pozycje tłumaczone, w związku z tym przepisy, jakie w nich znajdziemy zawierają często drogie lub niedostępne w Polsce alkohole. W mojej książce takich przepisów nie ma, bo do swoich drinków wykorzystuję takie wódki i likiery, które kupić można w każdym sklepie.” – mówi Skupieńska. „Mój blog odwiedza miesięcznie 180 tysięcy użytkowników i większość z nich szuka właśnie przepisów na nieskomplikowane drinki.”

Poza przepisami w „Prostych drinkach” znajdują się też porady dla początkującego barmana-amatora, między innymi dotyczące podstawowego sprzętu barmańskiego.

To, co wyróżnia „Proste drinki” wśród innych książek kulinarnych wydawanych w Polsce, to nie tylko treść, ale i forma. To pierwsza książka kulinarna, która została wydana w formie sztywnych, zafoliowanych kart, połączonych nitem. Dzięki temu karty można rozłożyć jak wachlarz, a z książki korzysta się wygodnie i można ją położyć w kuchni bez obaw o zalanie. Co więcej, „Proste drinki” zapakowana jest w pudełko, dzięki czemu łatwo ją zabrać ze sobą. Całość można zobaczyć na filmie w serwisie Youtube: https://youtu.be/6XrmUthAhs4

Książka Agnieszki Skupieńskiej miała swoją premierę 1 sierpnia i już w przedsprzedaży cieszyła się sporym zainteresowaniem czytelników, zbierając bardzo pozytywne recenzje. Dostępna jest wyłącznie przez Internet, można ją kupić na dedykowanej stronie: http://sklep.2drink.pl/

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF