Aby codziennie delektować się smakiem i aromatem świeżo zaparzonej kawy, nie musisz jechać do Włoch czy iść do kawiarni – wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni ekspres ciśnieniowy. Jednak zakup ekspresu do kawy to zwykle inwestycja na lata. Wybierając urządzenie, należy zastanowić się, który model najbardziej spełni Twoje oczekiwania.

HD8965dZdecydowałeś się – chcesz by Twój dom każdego poranka wypełniał się głębokim zapachem świeżo przyrządzonej kawy we włoskim stylu. Tylko jaki ekspres wybrać? Oto kilka porad, czym kierować się przy wyborze ekspresu ciśnieniowego.

Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie, jak często Ty i Twoim domownicy pijacie kawę oraz czy jest to tylko espresso czy może lubicie smakować różnych napojów kawowych. Jeśli łącznie jest to jedna czy dwie filiżanki klasycznego espresso dziennie, pomyśl o zakupie ekspresu ciśnieniowego, który w prosty i szybki sposób przygotuje takie właśnie kawy. Idealnie jeśli będzie posiadał funkcję SBS czyli możliwość regulowania ilości kremy na powierzchni Twojego espresso. Chcąc przygotowywać większe ilości kawowych napoi, lepiej zdecydować się na ekspres ciśnieniowy, który pozwoli na ich sprawne przygotowanie przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów smaku i aromatu z każdą kolejną filiżanką. W tym wypadku ważny jest zwłaszcza szybki bojler. Zastosowana w ekspresach marki Saeco technologia sprawia, że podczas zaparzania espresso nie ma konieczności czekania między kolejnymi filiżankami – można przygotowywać kawę za kawą. Jeśli szczególnie zależy Ci na czasie, pamiętaj, że automatyczne ekspresy znacznie przyspieszają proces parzenia kawy, a w dodatku dzięki funkcji pamięci mogą, tak jak ekspres Saeco GranBaristo, dostosować go do Twoich preferencji. Dzięki temu cieszysz się zawsze ulubioną kawą tylko za naciśnięciem jednego przycisku.

HD8953dEkspres automatyczny jest też wyposażony w młynki do mielenia ziaren kawy. Najlepiej, gdy tak jak w ekspresach marki Saeco, jest to młynek ceramiczny, ponieważ dokładne mielenie bez przegrzewania ziaren to gwarancja znakomitego espresso. Młynki ceramiczne gwarantują też trwałość i cichą pracę ekspresu. Dobrze, gdy można regulować też grubość mielenia ziaren kawy tak, by dostosować aromat i moc kawy do swoich upodobań.

Wybierając ekspres, warto kierować się też kawowym gustem. Jeśli i Ty, tak jak większość Polaków jesteś miłośnikiem kawy białej, powinieneś wybrać ekspres z automatycznym systemem spieniania mleka, z którym za pomocą jednego przycisku wyczarujesz cappuccino, latte macchiato czy cafe laite. Ponieważ ważna jest także jakość mlecznej pianki, warto pomyśleć o ekspresach Saeco z technologią dwóch komór spieniających, która umożliwia przygotowanie profesjonalnych napojów kawowych z gęstą, trwałą pianką o doskonałej temperaturze dzięki nieprzerwanemu przepływowi mleka bez rozpryskiwania. Opatentowany pojemnik na mleko z dwiema komorami spieniającymi znajdziesz np. w ekspresie GranBaristo. Wszystkie karafki wykorzystane w ekspresach Saeco zostały zaprojektowane tak, aby dzięki automatycznemu czyszczeniu gorącą parą każdy kolejny kawowy napój miał zawsze świeżą i idealną mleczną piankę.

Na koniec, powinieneś pamiętać też o tym, by nowe urządzenie pasowało do Twojej kuchni, której stanie się przecież elementem wystroju. Dzięki dużemu wyborowi ekspresów z pewnością każdy miłośnik kawy znajdzie ekspres automatyczny, którego design i kolorystyka wkomponują się w styl kuchni, tak by delektować się espresso, cappuccino czy caffee latte o każdej porze dnia.

Sprawdź też porady baristy z Warsaw School of Coffe, jak wybrać dobry ekspres do kawy.

Rekomendowane ceny detaliczne ekspresów Saeco wynoszą:

Xelsis Evo HD8954/09 – 7 699 PLN

Xelsis Evo Full Black HD8953/09 – 7 249 PLN

Incanto Executive HD9722/01 – 7 609 PLN

GranBaristo Avanti HD8968/01 – 7 159 PLN

GranBaristo Stainless Steel Black HD8965/01 – 5 889 PLN

Exprelia Evo HD8857/09 – 5 889 PLN

Exprelia Evo HD8855/09 – 5 439 PLN

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF