Jak sprawić aby nasza skóra była odżywiona i promienna nie tylko w wakacje, ale przez cały rok? Drogie kosmetyki, zabiegi, wizyta w SPA? Nic z tych rzeczy. Aby stale czuć się i wyglądać dobrze należy wpływać na organizm od wewnątrz, pijąc odpowiednią ilość wody. Ten naturalny, dostępny dla każdego kosmetyk przynosi korzyści nie tylko skórze, ale i całemu organizmowi.

Source red LifestyleDbając o urodę skupiamy się głównie na zabiegach pielęgnacyjnych. Nakładamy na skórę duże ilości kremów, balsamów, oliwek. Zdajemy sobie sprawę z tego, że piękna skóra, to skóra nawilżona. Często jednak zapominamy, że aby skutecznie ją nawilżyć nie wystarczy samo stosowanie kosmetyków dostępnych w drogeriach czy aptekach. I choć cery są różne, eksperci są zgodni co do jednego – najlepszym sposobem na piękny wygląd jest picie odpowiedniej ilości wody.

Przyczyny są proste – wpływa ona na kondycję naszej skóry od środka, odpowiadając aż za 90 proc. jej nawilżenia, podczas gdy działanie kosmetyków polega jedynie na spowalnianiu parowania wody z organizmu. Dlaczego jest to takie ważne? Zaspokajając codzienne zapotrzebowanie na wodę, zapobiegamy łuszczeniu się skóry i szybkiemu pojawianiu się zmarszczek. Dodatkowo ułatwiamy przefiltrowywanie krwi, które usuwa z organizmu toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii. Woda korzystnie wpływa też na nasze samopoczucie – dzięki niej mamy więcej energii i siły, jesteśmy mniej narażone na migrenę czy brak koncentracji.

Orzeźwienie latem

Woman drinkingDziennie powinnyśmy dostarczać naszemu organizmowi przynajmniej 1,5 l wody. Jest to ważne szczególnie latem, kiedy wysoka temperatura powietrza i jego podwyższona wilgotność zwiększają zapotrzebowanie organizmu na płyny. Czujemy wtedy większe pragnienie, najczęściej zaspokajając je mocno słodzonymi napojami. Sprawiają one, że znika ono tylko na chwilę, a po około godzinie  pojawia się odwodnienie, zirytowanie i osłabienie. Co więc zrobić jeśli nie lubimy zwykłej wody i czujemy, że nie przynosi ona pożądanego efektu orzeźwienia? Są bardzo proste sposoby, aby wodę polubić i sprawić, żeby nie była dla nas zbyt nudna. W tej sytuacji z pomocą przychodzi urządzenie udowadniające, że wodą można się… bawić! Ekspres do napojów gazowanych SodaStream pozwoli nam na szybkie i proste przygotowanie wody sodowej, dostosowanej do naszych upodobań. Może być ona lekko, średnio lub mocno gazowana, w zależności od ilości wpuszczonego do niej dwutlenku węgla. Dzięki SodaStream tak przygotowana woda będzie bardziej orzeźwiająca, bąbelki w niej zawarte podziałają na nasze podniebienie dając natychmiastowe uczucie orzeźwienia i jednocześnie korzystnie wpływając na nasze samopoczucie. Urządzenie nie wymaga podłączenia do prądu dzięki czemu możemy go wziąć ze sobą na wakacyjny piknik czy nad jezioro. Do przygotowania wody sodowej możemy wykorzystać także wodę z kranu, która według Sanepidu oraz stacji uzdatniania wody nadaje się  w Polsce do spożycia bez gotowania.

Dzięki spożywaniu wody we właściwej ilości wzmocnimy skórę od wewnątrz i przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych, będziemy cieszyć się piękną cerą i doskonałą kondycją ciała.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF