Gruzińska woda mineralna Borjomi po wielu latach nieobecności w Polsce  wraca do naszych sklepów. Dzięki unikalnemu składowi mineralnemu woda ma pozytywny wpływ na organizm, oczyszczając i podnosząc jego odporność.

BORJOMI szkłoNaturalna woda mineralna Borjomi była obecna na rynku polskim w latach 70. i 80. i cieszyła się dużą popularnością w czasach PRL. Ta unikalna woda wyróżnia się na tle innych dostępnych na rynku swoim wyjątkowym składem, który zawdzięcza wulkanicznemu pochodzeniu i wysokiemu stopniowi zmineralizowania. Woda wypychana jest na powierzchnię ziemi przez dwutlenek węgla zgromadzony w złożach na głębokości 1500 metrów, ale powstaje o wiele głębiej (8-10 km). Woda wypływa w górach Kaukazu nadal ciepła – ma 31-41°С.

Borjomi to uznana gruzińska marka z wieloletnią tradycją, która jest zaliczana do najbardziej ekskluzywnych wód na świecie. Borjomi jest wodą z zawartością wodorowęglan sodu ze stopniem mineralizacji do 6,7 mg/l. Wodorowęglany są ważnym składnikiem, który należy brać pod uwagę wybierając wodę mineralną: to one nadają jej specyficzny smak i dobroczynne właściwości. Wodorowęglany mają doskonały wpływ na zdrowie: zmniejszają zakwaszenie  organizmu, poprawiają pracę układu trawiennego i zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Przez wielu woda Borjomi jest uznawana również za świetną pomoc w leczeniu kaca.

Wyłącznym importerem i dystrybutorem wody w Polsce jest firma PiastPol. Gruzińska woda dostępna jest w sprzedaży w butelkach szklanych o pojemności 0,33l i 0,5l oraz plastikowych o pojemności 0,5l i 1,0l. Dostępna jest m.in. w sklepach Alma, Piotr i Paweł oraz niektórych restauracjach i hotelach.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF