Czy pozwoliłbyś, aby Twój gość sfilmował lub zrobił zdjęcie zawartości Twojej lodówki? Jak pokazują badania przeprowadzone na zlecenie firmy Samsung m. in. w Polsce, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii większość Europejczyków powiedziałaby stanowcze… nie! Dlaczego?

Samsung LifestylePrzeterminowane kartony z mlekiem, które zalegają w lodówce czy rzucające się w oczy dziesiątki otwartych słoików to jeden z wielu powodów frustrujących gospodarzy europejskich domów. Najnowsze badania zrealizowane przez Kantar na zlecenie Samsung pokazują, że ponad 55% ankietowanych Polaków prowadzących gospodarstwo domowe nie chciałoby, aby ich gość oglądał lodówkowe wnętrze – właśnie z powodu panującego tam bałaganu. Na tle europejskim tylko Niemcy bardziej niż Polacy wstydzą się nieporządku panującego w chłodziarce – aż 75% ankietowanych sąsiadów zza Buga nie chciałoby, aby gość domu otwierał ich lodówkę. Jak w badaniu przedstawiają się inne nacje?:

– 42% Włochów wstydzi się wnętrza swojej lodówki
– 46% Brytyjczyków również nie ma powodów do dumy, otwierając chłodziarkę
– 49% Francuzów nie chciałoby, aby ich gość zrobił zdjęcie lub film wnętrzu ich lodówki

Wstyd związany z nieporządkiem w przechowywaniu żywności to tylko jeden z negatywnych aspektów przyzwyczajeń Europejczyków. Jak pokazują ostatnie badania zlecone przez Samsung, dotyczące porządku w całej kuchni, aż 2/3 ankietowanych stwierdziło, że bałagan w lodówce jest jednym z głównych powodów rodzinnych kłótni. Badania pokazały, że żywność jest zwykle chowana i układana przez jedną lub dwie osoby, ale wszyscy członkowie rodziny korzystają przecież z lodówki. Często sięgamy nie tylko po potrawy, ale też przekąski i napoje. Za każdym razem, gdy otwierana jest lodówka może powstawać nieporządek – szukający nie wie, gdzie leży dany artykuł, zwykle tak długo przekłada żywność, aż znajdzie ulubiony produkt. Kolejna osoba, która sięga po produkty musi ponownie je przekładać w poszukiwaniu pożądanego składnika. Ciekawy pomysł rozwiązujący problem nieporządku w lodówce zastosowano w Samsung Food ShowCase. Innowacyjny podział na drzwi zewnętrzne i wewnętrzne ułatwia utrzymanie ładu we wnętrzu i otwiera więcej możliwości rozmieszczenia produktów. Za pierwszymi drzwiami szybko znajdziemy ulubione przekąski, a za drugimi drzwiami wygodnie przechowamy większe i rzadziej używane produkty. Wnętrze lodówki jest przestronne i jesteśmy w stanie łatwiej znaleźć żywność, której kończy się okres przydatności.

Lodówka to jeden z najważniejszych elementów w każdym gospodarstwie domowym – warto zadbać o wygodny system przechowywania żywności – unikniemy wtedy wielu powodów do frustracji czy nawet kłótni.

Badania zostały przeprowadzone przez Kantar Media na zlecenie firmy Samsung w 2014 roku.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF