Wielofunkcyjne urządzenie do gotowania Multicooker doskonale sprawdzi się do wypieku domowego chleba. Aby mieć pewność, że ciasto jest dobrze wyrobione skorzystaj też z niezastąpionego robota planetarnego marki Philips.

HD3167lifestylePamiętasz zapach świeżego chleba? Ta chrupiąca skórka i smak, który sprawia, że dobrze smakuje nawet suchy… Jeśli tęsknisz za prawdziwym pożywnym chlebem i nie chcesz kupować marketowego głęboko mrożonego pieczywa, jest na to sposób – upiecz chleb sama. Do takiego wypieku nie potrzebujesz specjalnego urządzenia – bardzo łatwo przyrządzisz chleb w wielofunkcyjnym urządzeniu Philips Multicooker, które posiada m.in. funkcję pieczenia. Przekonaj się sama i wypróbuj przepis na chleb drożdżowy przygotowany przez Piotra Kucharskiego. Aby szybko i dokładnie zagnieść ciasto warto też skorzystać z robota planetarnego marki Philips HR7958.

Składniki:

150 ml wody

10 g drożdży

210 g mąki pszennej typ 720

0,5 łyżeczki soli

Sposób przygotowania:

 1. image004Do misy robota planetarnego wlej wodę, dodaj drożdże i wymieszaj. Dodaj mąkę i sól, a następnie ugniataj kilka minut aż ciasto będzie sprężyste i elastyczne. Dzięki pomocy robota ciasto zagnieciesz szybko i zarazem dokładnie. Robot Philipsa ma bowiem bardzo solidny, metalowy hak, dzięki czemu osiąga mistrzowskie efekty wyrabiania ciasta.
 2. Ciasto zostaw na około 40 minut do wyrośnięcia.
 3. Po tym czasie z ciasta uformuj kulę, włóż do misy Multicookera i dociśnij, aby ciasto wypełniło całą misę. Zostaw na kolejne 20 minut do wyrośnięcia.
 4. Po 20 min zamknij pokrywę. Potem naciśnij przycisk MENU i wybierz program BAKE oraz za pomocą przycisku TEMPERATURE ustaw 160ºC. Następnie wybierz COOKING TIME i ustaw czas 25 minut po czym naciśnij przycisk START.
 5. Kiedy program dobiegnie końca, otwórz klapę Multicookera i obróć chleb na drugą stronę. Ponownie naciśnij przycisk MENU, wybierz BAKE oraz za pomocą przycisku TEMPERATURE ustaw jak poprzednio 160ºC. Dalej znów naciśnij COOKING TIME i ustaw 25 minut i przyciśnij START.
 6. Kiedy program dobiegnie końca, odłącz urządzenie od prądu i wyjmij chleb na kratkę do studzenia.

HD3167aaZ Multicookerem Philips przygotujesz nie tylko smaczny chleb! To wielofunkcyjne urządzenie z 15 automatycznymi programami i 25 ręcznymi ustawieniami temperatury nadaje się m.in. do gotowania, gotowania na parze, duszenia, smażenia, pieczenia, przygotowywania dżemów i domowych jogurtów, a wszystkie potrawy smakują jeszcze lepiej niż przygotowywane w tradycyjny sposób. Ponadto jeśli szukasz kulinarnych inspiracji, znajdziesz je w unikalnej książeczce z przepisami dołączonej do Multicookera, która zawiera kilkadziesiąt przepisów na pyszne dania wraz z opisem przygotowania „krok po kroku”.

Rekomendowana cena detaliczna Multicookerów HD3167/70 i HD3167/71 wynosi 669 zł, a robotów planetarnych:

HR7954/00 – 1 349 zł

HR7958/00- 1 569 zł

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • PDF