Sięgnijmy po soczyste, pełne smaku oraz witamin warzywa i owoce, które można spożywać jako przekąskę wciągu dnia jak i wyczarować z nich wspaniałe danie główne. Wszystkich tych, którzy szukają świeżych warzyw i owoców, będących inspiracją do stworzenia ciekawych potraw czy orzeźwiających napojów, zapraszamy na Ryneczek Lidla, gdzie przez siedem dni w tygodniu dostarczanych jest ponad 90 rodzajów najwyższej jakości warzyw i owoców od sprawdzonych dostawców.

lidlCzas na owoce i warzywa!

Wiosna to czas, w którym chętnie odżywiamy się lekko i zdrowo, co pozwala naszemu organizmowi zregenerować się po mroźnej zimie.Korzystając z tzw. kalendarza sezonowości owoców i warzyw, przez cały rok możemy włączać do naszej diety najbardziej intensywne w smaku owoce i warzywa, które warto spożywać zarówno w formie nieprzetworzonej,jak i w postaci świeżo wyciskanych soków. Nasze ulubione produkty możemy też zamknąć w słoiku w postaci domowych przetworów, tak aby cieszyć się ich doskonałym smakiem w dowolnym momencie wciągu roku.

Pamiętajmy jednak, że przez 365 dni w roku możemy korzystać z owoców i warzyw charakterystycznych dla rolnictwa naszego kraju. Są to m.in. ziemniaki, cebula, buraki, marchew, jabłka, kapusta i nie tylko, prosto od polskich dostawców. Zachęcamy do wykorzystania tych bogatych w witaminy składników do wyciśnięcia świeżego i zdrowego soku.Wystarczy dodać buraki (ok. 1,99 zł/kg), jabłko (czerwone ok. 2,49 zł/kg),marchew (ok. 2,29 zł/kg) oraz starty imbir (ok. 14,99 zł/kg) i miksować, aż do połączenia składników, a następnie odcedzić pozostałość miąższu [http://kuchnialidla.pl/]. Naturalny sok to gwarancja witalności na co dzień oraz zwiększenia odporności organizmu.

 Składniki

  • 12 małe buraki
  • 2 jabłka
  • 4 marchewki
  • 2 łyżeczki tartego, świeżego imbiru
  • sok jabłkowy (opcjonalnie)

Spróbuj BIO!

BIO warzywa i owoce to produkty, które idealnie sprawdzą się w wiosennym menu. Są one uprawiane w sposób naturalny, a więc bez nawozów sztucznych, bez konserwantów, bez oprysków chemicznych czy modyfikacji genetycznej. Na Ryneczku Lidla znajdziemy m.in.BIO marchew (ok. 3,79 zł/0,5 kg), BIO pomarańcze (ok. 4,79 zł/1 kg), BIO cytryny (ok. 4,39 zł/0,5 kg), BIO jabłka (ok. 6,99 zł/0,6 kg), BIO ziemniaki(ok. 6,99 zł/1,5 kg), BIO cebulę (ok. 4,69 zł/1 kg)jak i kilka innych pozycji.

Owoce zamknięte w butelce

W coraz cieplejsze, kwietniowe dni, warto pomyśleć także o wzbogacenie swojej diety w świeżo wyciskane soki, które nie tylko gaszą pragnienie, ale i dostarczają szeregu cennych witamin. W ramach Ryneczku Lidla dostępne są soki 100% o smakach: pomarańczowym(2,99 zł/250 ml/1 opak.),jabłkowym(1,99 zł/250 ml/1 opak.), grejpfrutowym (2,99 zł/250 ml/1 opak.),ananasowym(2,99 zł/250 ml/1 opak.) orazjabłko-granat(2,49 zł/250 ml/1 opak.).Za sprawą procesu produkcji bez pasteryzacji zachowują one wszystkie właściwości świeżych owoców – smak, zapach oraz, co najistotniejsze,  składniki mineralne.

Niezależnie od tego czy wybierzemy je w formie nieprzetworzonej czy w postaci soków, warzywa bądź owoce powinny wchodzić w skład codziennej diety, ponieważ pozwalają na właściwe gospodarowanie energią organizmu, a także dostarczają niezbędnych witamin. Dla tych, którzy poszukują tych produktów w atrakcyjnych cenach, Lidl otworzył Ryneczek Lidla – czynny niezależnie od pory roku.

Dalsze informacje znajdą Państwo na naszych stronach:

www.lidl.pl

Facebook https://www.facebook.com/lidlpolska

Instagram https://www.instagram.com/lidlpolska/

Youtubehttps://www.youtube.com/user/LidlPolskaPL

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF