Dni są coraz dłuższe, słońce świeci coraz mocniej, przyroda budzi się do życia – w powietrzu czuć wiosnę. Z jej nadejściem łączy się wiele tradycji, z których najbardziej znaną jest topienie marzanny. Innym ważnym zwyczajem związanym z tym okresem są… wiosenne porządki.

navibot_s_theme_01_1_maleDziś już mało kto o tym pamięta, ale wiosenne porządki miały od zawsze znaczenie nie tylko praktyczne. Oczywiście wietrzenie, czyszczenie i odkurzanie domów jest bardzo ważne ze względów higienicznych. Jednak ma też swoje ukryte znaczenie. Dawniej wierzono, że sprzątanie po zimie to niezwykle ważna czynność, której nie wolno zaniechać. Sprzątanie, a zwłaszcza wymiatanie z różnych kątów kurzu, związane było z symbolicznym oczyszczaniem przestrzeni ze złej energii. Porządki po zimie miały też usuwać z zamieszkiwanej przestrzeni choroby. Pozbywano się więc tak naprawdę brudu i bakterii, które (jak już dziś wiemy dzięki nauce) sprzyjają rozwojowi wielu chorób. Po raz kolejny okazuje się, że ludowe zwyczaje to nie tylko pusta symbolika, ale mają w sobie wiele mądrości.

Dziś każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne jest utrzymanie czystości w naszym otoczeniu. Chociaż wiele osób już nie przykłada takiej wagi, jak dawniej do wiosennych porządków, warto poświęcić chwilę, aby zastanowić się jak utrzymać czystość w naszym domu. Nie każdy może sobie pozwolić na organizowanie dużego sprzątania, które zajmuje wiele czasu i zazwyczaj angażuje wiele osób. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna technologia, która pomaga w łatwy sposób zadbać o czystość w naszym domu na co dzień.

dscf3712aNowoczesne roboty sprzątające, takie jak Navibot marki Samsung, mają za zadanie odciążyć domowników w dbaniu o czystość podłóg i dywanów. Dbają one o porządek nawet wtedy, gdy w domu nie ma gospodarzy. Dzięki nim duża część wiosennych porządków może odbywać się bez naszego udziału i wysiłku. Navibot często jest wybierany przez wieloosobowe rodziny lub zapracowane osoby, które odciąża w codziennym dbaniu o czystość w domu. Robot sprzątający Samsung to w pełni zautomatyzowane urządzenie, które wysprząta dom bez naszej pomocy. Urządzenie jest wyposażone w opatentowaną technologię, stworzoną aby skuteczniej zbierać m. in. sierść zwierząt, jednocześnie unikając jej wkręcania się w szczotki odkurzacza. Dzięki wbudowanej kamerze cyfrowej robot tworzy i zapamiętuje wirtualną mapę domu. Następnie jego procesory przetwarzają dane i obliczają położenie Navibota względem przedmiotów, mebli oraz bazy dokującej. Dodatkowo, czujniki zapobiegają kolizjom, pozwalają omijać przeszkody i kable oraz zabezpieczają przed upadkiem ze schodów. Gdy urządzenie zacznie się rozładowywać, najkrótszą trasą dojeżdża do stacji dokującej. Na nowo ładuje baterię a następnie wraca do pracy w miejscu, w którym przerwał odkurzanie i zaczyna sprzątać dalej. Możemy tak zaprogramować Navibota, aby sprzątał, gdy nie ma nas w domu. Ustalony harmonogram sprzątania możemy dowolnie zmieniać, dzięki czemu możemy wracać do wysprzątanego mieszkania.

Dzięki nowoczesnemu robotowi sprzątającemu Navibot duża część wiosennych porządków może odbyć się bez większego wysiłku. Zaoszczędzony dzięki robotowi czas warto poświęcić na wiosenne spacery a po powrócicie cieszyć się wysprzątanym domem.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF