Większość z nas zapewne wiele razy stawała przed tym dylematem – jaki prezent wybrać dla solenizanta bądź jubilata, którego niezbyt dobrze znamy?Chcemy, żeby podarunek był jednocześnie elegancki i bezpretensjonalny, ciekawy i uniwersalny, a dodatkowo – żeby zmieścił się w naszym budżecie. Wino to idealna odpowiedź na to wyzwanie!

Jest to prezent, który łączy w sobie bardzo wiele zalet. Budżet możemy mieć dowolny – ciekawe wino dostaniemy już za 20-30 zł. Nie ma w sobie banalności pudełka czekoladek, prawie każdy je lubi, jest stylowe, bez trudu też możemy znaleźć coś bardzo oryginalnego. – Wino gruzińskie często bywa wybierane na prezent. Niebanalne miejsce pochodzenia jest w tym wypadku przyczyną niebanalnego smaku – trunek produkowany jest ze szczepów, które rosną tylko w Gruzji, przez co różni się od win Starej Europy. Unikalny jest też proces jego produkcji – podpowiada VanoMakhniashvili, ekspert gruzińskiej marki win Marani.Poniżej przedstawiamy krótki prezentownik, który być może będzie pomocny, kiedy staniemy przed koniecznością wyboru stylowego podarunku.

marani_saperaviNieznany rówieśnik

Dziewczyna dobrego kumpla organizuje urodziny? Koleżanka namawia, żeby towarzyszyć jej podczas imprezy imieninowej znajomego? A może jubilatem jest nasz współpracownik, o którym niewiele wiemy? W takich przypadkach warto postawić na klasykę z odrobiną ekstrawagancji. Wybierzmy czerwone, wytrawne wino dobrej jakości, najlepiej regionalne. Może to być np. Marani Saperavi. Ten gruziński trunek został w całości wyprodukowany z winogron, które rosną tylko w Gruzji – właśnie z Saperavi. Stoi więc za nim historia niezwykłej pasji Gruzinów, których cała kultura przepełniona jest winnymi motywami. Jeśli obdarowany okaże się osobą raczej zachowawczą, ucieszy go butelka dobrego, klasycznego trunku. Jeżeli trafimy na kogoś nieco bardziej ekscentrycznego, zainteresujemy go opowieścią na temat gruzińskiej tradycji winiarskiej, która przełożyła się na niepowtarzalny smak – jednocześnie podobny i niepodobny do tych, które znamy z najpopularniejszych regionów winiarskich.

Cena: 38 zł

Butelka: 0,75 l

marani_satrapezo_icewine_rkatsiteliImpreza rodzinna

Prawie wszyscy to znamy – nadobna, starsza ciotka organizuje przyjęcie imieninowe. Być na nim wypada, przynieść prezent – również. Nie zapowiada się, aby miała to być impreza naszego życia. Nie pomożemy w jej uatrakcyjnieniu, możemy natomiast zaproponować coś, z czego ciocia z pewnością się ucieszy. Bardzo modne ostatnimi czasy stały się wina typu icewine – przyjemnie słodkie, produkowane z późno zbieranych, zamrożonych winogron. Nasza propozycja na prezent dla rozrywkowej cioci to Marani SatrapezoIcewineRkatsiteli. Jest to wino niewątpliwie modne, dzięki czemu ukontentujemy młodzieńczą strunę w duszy cioci. Elegancja pięknej butelki luksusowego trunku będzie odpowiadać jej dystyngowanym manierom. Słodki, zrównoważony smak będzie się natomiast idealnie komponował z imieninowym sernikiem. Ale Marani SatrapezoIcewineRkatsiteli to prezent nie tylko dla cioci – gustują w nim wszyscy, którzy uwielbiają słodkości!

Cena: 105 zł

Butelka: 0,375 l

marani_reserve_2007Dla kogoś naprawdę niezwykłego

Zdarzają się także okazje szczególne. Kiedy szukamy prezentu dla naszego nauczyciela i mistrza lub kogoś, o kim wiemy, że nie tak łatwo sprostać wymaganiom jego wysublimowanego gustu. Jeśli chcemy podarować mu wino, musi być ono naprawdę niezwykłe. Taką właśnie niezwykłą propozycją jest Marani Reserve. To limitowane wino o kilkudziesięcioletnim potencjalne dojrzewania odznacza się subtelnym, posępnym pięknem. W aromacie, poza bogactwem ciemnych owoców, znajdziemy m.in. świeżo garbowaną skórę oraz pieprz. Smak odznacza się przede wszystkim elegancją i umiarem. Marani Reserve to idealny prezent dla osoby, która potrafi docenić prawdziwe piękno.

Cena: 165 zł

Butelka: 0,75 l

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF