Wino bez alkoholu? Teraz do każdej potrawy można dobrać trunek bez obawy o kalorie czy zdrowie. Wina bezalkoholowe to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy kochają wino, ale z różnych względów nie mogą sobie pozwolić nawet na kieliszek do obiadu. To także świetna propozycja na imprezę – dla wszystkich, nie tylko dla kierowców.

 

 

 

 

Lekkość i przeciwutleniacze dla zdrowia

Wino bezalkoholowe niemal nie posiada kalorii. Ich liczba jest zredukowana nawet o 95% w porównaniu do wina tradycyjnego! Dlatego mogą po nie sięgać osoby na diecie. Dodatkowo, wino bezalkoholowe zachowuje wszystkie cenne składniki, jak przeciwutleniacze oraz melatonina. Pomaga więc utrzymać optymalny poziom ciśnienia krwi i ma dobroczynny, antyoksydacyjny i antynowotworowy wpływ na nasze komórki. Jednocześnie, wino bezalkoholowe chroni przed nadciśnieniem, cukrzycą czy uszkodzeniami układu nerwowego – jest świetnym uzupełnieniem diety dla kobiet w ciąży, kierowców i osób, które z różnych innych względów (psychologicznych, religijnych), nie mogą spożywać alkoholu. Wina bezalkoholowe zawierają wszystko to, co w winie najlepsze, a nie mają tego, co potencjalnie szkodliwe.

 

Bez alkoholu – z zachowaniem smaku

Wino bezalkoholowe to napój uzyskiwany w taki sam sposób, jak wino tradycyjne – z winogron poddanych procesowi fermentacji. Oba wina różni tylko chroniony patentem proces dealkoholizacji, który pozbywa wino „procentów”, pozostawiając te same właściwości smakowo-zapachowe. Alkohol usuwa się z wina w procesie ekstrakcji próżniowej, w temperaturze 30′ C, aby zachować wszystkie jego naturalne składniki. Trwa to zaledwie kilka minut i przebiega w ściśle kontrolowanych warunkach. Dealkoholizacja gwarantuje więc utrzymanie wysokiej jakości wina przy niemal całkowitej redukcji alkoholu.

Podobnie jak w przypadku klasycznych win, tak i wina bezalkoholowe różnią się między sobą smakiem i właściwościami. Wśród win bezalkoholowych znajdziemy więc czerwone wino ze szczepów Cabernet-Sauvignon, białe wino deserowe Scheurebe oraz delikatne wino różowe.

 

Więcej o dostępnych w Polsce winach bezalkoholowych można dowiedzieć się na stronie www.WinaBezalkoholowe.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF