Od 18 grudnia aż do Świąt Bożego Narodzenia w sieci Biedronka będzie można kupić świeżego karpia w płatach. Z okazji Świąt popularna sieć przygotowała także oryginalne przepisy na dania z karpia oraz innych ryb.

 

Karpie będą oferowane w formie świeżych płatów ze skórą, pakowanych w atmosferze ochronnej (MAP). Dzięki temu produkt jest chroniony przed szkodliwym działaniem mikroorganizmów, zachowuje świeży wygląd, smak, kolor i jest dłużej przydatny do spożycia, bez zastosowania konserwantów.

 

Świeże karpie, dostępne w sklepach Biedronka, to ryby już oczyszczone, porcjowane i zapakowane w hermetyczne opakowania bezpośrednio u producenta. Taka forma sprzedaży zapewnia produktowi czystość i świeżość, a Klientom gwarantuje maksymalną wygodę” – podkreśla Sylwia Krzyżycka, dyrektor Działu Kontroli Jakości i Ochrony Środowiska w Jeronimo Martins Polska S.A.

 

Sieć Biedronka współpracuje z najlepszymi dostawcami i dba, aby ryby trafiające do sprzedaży były najwyższej jakości. Firma nie prowadzi sprzedaży żywych ryb, a od swoich dostawców wymaga spełniania wymogów dobrostanu ryb w hodowli oraz skrócenia do minimum czasu od połowu do uboju.

 

 „Z siecią Biedronka łączy nas długoterminowa współpraca. Nasza nowoczesna przetwórnia, założona w 2004 roku, odpowiada najwyższym standardom Unii Europejskiej, zaś wdrożony system HACCP daje możliwość wnikliwej kontroli produktu na każdym etapie produkcji. Stosujemy technologię pakowania Fario MAP, która  sprawia, że ryby znacznie dłużej zachowują swoją świeżość” – mówi Ryszard Balcerzyk, właściciel firmy Fario Sp.J., jednego z dostawców karpia do sieci Biedronka. Drugim dostawcą karpia do sieci jest PPH PIRS Sp.z o.o.

 

Specjalnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia, sieć Biedronka we współpracy z popularnymi kucharzami Janem i Jakubem Kuroniami przygotowała wiele przepisów na potrawy z ryb. Wśród nich – karp świąteczny pieczony czy paprykarz z karpia, łosoś w orzechowej panierce czy sałatka śledziowa. Przepisy te znaleźć można w specjalnym folderze „Święta bogate w tradycję”, oraz w „Inspiracjach tygodniowych”. Wiele pomysłów na potrawy z karpia prezentowanych
jest w grudniowym, premierowym wydaniu nowego miesięcznika „Moje smaki życia”, który można nabyć tylko w sieci Biedronka.

 

Bożonarodzeniowe przepisy dostępne są także na stronie http://biedronka.pl/przepisy.

 

Sieć Biedronka przez cały rok oferuje bogaty wybór świeżych ryb. Filety z łososia, pstrąg, dorada czy okoń morski będą doskonałym uzupełnieniem zarówno świątecznego, jak i codziennego menu.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF