Jak Polska długa i szeroka, co roku na każdym wielkanocnym stole pojawia się sałatka jarzynowa. To danie jest częścią naszej kulinarnej tradycji i wpisało się na stałe w zwyczaje świątecznych przygotowań. Przedstawiona przez Dawtonę propozycja Sałatki jarzynowej gwarantuje krótki czas przygotowania potrawy, a jak duże to udogodnienie, zrozumie każdy, kto choć raz szykował wielkanocne dania.

salatka jarzynowa_Dawtona_570gW polskim zwyczaju, po porannej rezurekcji zasiadamy do uroczystego śniadania wielkanocnego. Rozpoczyna się ono składaniem życzeń i dzieleniem się święconką. Na świątecznym stole – obok jajek, wędlin czy wielkanocnych bab – pojawia się wielkanocna sałatka.

Jej podstawowymi składnikami są drobno pokrojone warzywa, których przygotowanie było dotąd czasochłonnym procesem. Każdy przygotowujący to danie z pewnością doceni oferowaną zawartość puszki Sałatki jarzynowej Dawtona, która pozwoli skrócić czas przygotowania sałatki nawet do 10 minut!

W skład Sałatki jarzynowej Dawtona wchodzą: słodka marchewka, delikatny groszek, ziemniak, soczysty ogórek kwaszony i pietruszka. Polecamy nasz przepis:

Szybka sałatka wielkanocna
Porcje: 4
Czas przygotowania: 10 min.
Składniki:
– Sałatka jarzynowa Dawtona
– 20 dag szynki
– 5 jaj
– majonez, musztarda, sól i pieprz do smaku

Jajka ugotuj na twardo, następnie pokrój w kostkę, szynkę także pokrój w kostkę – oba składniki przełóż do dużej salaterki, dosypując zawartość Sałatki jarzynowej Dawtona. Przypraw całość solą i pieprzem, a następnie wymieszaj z kilkoma łyżkami majonezu
i musztardy. Dla efektu można sałatkę przystroić płatkami żółtego sera i plasterkami czerwonej papryki. Smacznego!

Sałatkę jarzynową Dawtona znajdziemy w sklepach w puszkach 570 g, w cenie 3,79 zł.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF