Podczas świątecznego ucztowania nie każdy może pozwolić sobie na całkowitą dowolność. Szczególnie osoby dotknięte nietolerancją pokarmową muszą wyjątkowo uważnie komponować wielkanocny jadłospis. Niemniej z wędlinami z linii Natura marki Nove przygotowanie pysznej i bezglutenowej uczty stanie się proste, jak nigdy dotąd. Co jeszcze warto uwzględnić w świątecznym menu bez glutenu? Oto kilka podpowiedzi.

naturaApetycznie dla każdego

Bezglutenowe świąteczne smaki warto próbować nawet wtedy, kiedy nie doskwierają nam żadne pokarmowe nieprzyjemności. Sięgając po nieznane dotąd składniki możemy odkryć zupełnie nowe oblicze tradycyjnych specjałów. Przykładowo równie pyszny żurek i barszcz biały ugotować można bez dodatku mąki, a zastępując ją podczas przygotowania zakwasu jednym z bezglutenowych zamienników, na przykład mąką ryżową.Z kolei aby cieszyć się smakiem pysznych kanapek bez zawartości glutenu wystarczy kilka dni wcześniej upiec domowy chlebek kukurydziany lub bułeczki z tapioki. Nową jakość smaku poznamy dodając, tak do tradycyjnego żurku jak i domowego pieczywa, specjały z linii Natura marki Nove, oznaczone symbolem przekreślonego kłosa. Wchodzące w jej skład kiełbaski, parówki, szynka oraz schab wyprodukowano z najlepszego gatunkowo mięsa oraz w oparciu o tradycyjną recepturę. Za ich głęboki aromat odpowiadają jedynie naturalne komponenty i przyprawy, a także skład pozbawiony choćby najmniejszej ilości glutaminianu sodu, fosforanów, chemicznych przeciwutleniaczy, sztucznych konserwantów, substancji oznakowanych symbolem „E” oraz przede wszystkim glutenu.

Czasem wystarczy jedynie chwila zastanowienia, aby odkryć, że nawet wśród bardzo tradycyjnych potraw znajdują się specjały nie tylko apetyczne, ale i pozbawione glutenu.

Produkty z linii Natura marki Nove:

Kiełbasa Krótka

Opakowanie: 270 g – w sprzedaży samoobsługowej

Dostępna także w ladzie tradycyjnej – na wagę

Cena brutto: od 20,50 – 24,90 zł/ kg

Szynka z tłuszczem

Dostępna luzem – ok. 1 kg

Cena brutto: ok. 29,00 – 38,00 zł/kg

Kiełbasa Długa

Opakowanie: 400 g – w sprzedaży samoobsługowej 8,99 zł/ szt.

Dostępna także w ladzie tradycyjnej – na wagę

Cena brutto: od 23,00 – 26,00 zł/ kg

Parówki

Masa netto: 240g  ( 4,99 zł/ szt.)

Opakowanie MAP ok 600g

Cena:  ok. 17,00- 22,00 zł/ kg

Schab

Masa netto: 1 kg

Opakowanie: 350 g; dostępny także luzem

Cena:

Schab w porcjach: ok. 39,90 zł/ kg

Schab luzem: ok. 37,00 – 39,00 zł/kg

Kiełbasa krakowska

Opakowanie: 280 g – w sprzedaży samoobsługowej  (8,99 – 9,99 zł/ szt.)

Dostępna także w ladzie tradycyjnej

Cena: od 34,00 – 39,00 zł/ kg

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF