We wszystkich polskich restauracjach McDonald’s ruszyła charytatywna akcja McHappy Day. Zebrane środki zasilą konto Fundacji Ronalda McDonalda, która od wielu lat wspiera profilaktykę i wczesne wykrywanie chorób, szczególnie onkologicznych, u dzieci.

image001Każdego roku restauracje McDonald’s na całym świecie organizują akcję zbierania funduszy na programy charytatywne prowadzone z myślą o chorych i zaniedbanych dzieciach. Akcja ta nosi nazwę McHappy Day.

Działania Fundacji Ronalda McDonalda są organizowane pod hasłem „NIE nowotworom u dzieci” i skupiają się m.in. na szkoleniu lekarzy z zakresu rozpoznawania wczesnych symptomów nowotworowych, organizowaniu konferencji dla onkologów dziecięcych, a także finansowaniu wydawnictw książkowych z tego zakresu. Fundacja prowadzi też program bezpłatnych, profilaktycznych badań USG małych dzieci. Badania te odbywają się w specjalistycznym ambulansie, który dociera nawet do małych miejscowości. Do tej pory przebadano w ten sposób ponad 32 000 dzieci. Kilkaset z nich trafiło do specjalistów w celu dalszej diagnostyki i podjęcia leczenia z wcześniej niewykrytymi schorzeniami i nieprawidłowościami rozwojowymi.

Fundacja wspiera również rodziny zmagające się z ciężką, długotrwałą chorobą dziecka. Z myślą o rodzicach i opiekunach małych pacjentów w Centrum Zdrowia Dziecka powstał Pokój Rodzinny Ronalda McDonalda. Umożliwia on relaks w domowej atmosferze i daje wytchnienie od szpitalnych warunków. W najbliższych planach jest budowa Domu Rodzinnego Ronalda McDonalda.

Aby wesprzeć działania Fundacji w tym roku w dniach 11-31 grudnia 2011 r. we wszystkich restauracjach McDonald’s w kraju w sprzedaży będą specjalne etui na telefon. Cena jednego etui to 5 zł, a cały dochód ze sprzedaży gadżetów przekazany zostanie na cele Fundacji.

Zapraszamy na www.frm.org.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF