W 1995 roku w Rzymie World Pasta Congress ustanowił dzień 25 października Światowym Dniem Makaronu, wyróżniając tym samym prostotę, dostępność i walory odżywcze tego popularnego dania. Trudno nie zakochać się w wielu obliczach pasty oraz innych elementach kuchni Półwyspu Apenińskiego. Wychodząc naprzeciw wszystkim amatorom kuchni włoskiej, Lidl wprowadza od 20 października, najbogatszą w tym roku ofertę tygodnia włoskiego z prawie 100 produktami w promocyjnych cenach.

Makaron jest znany i lubiany dzięki swojej uniwersalności i łatwości przygotowania. W zależności od sezonu i dodatków można z niego wyczarować różne dania. Może smakować na wiele sposobów, np.: gotowany, zapiekany, na słono czy na słodko. W Polsce kojarzony jest zdecydowanie
z kuchnią włoską, która zresztą jest wymieniana zaraz po rodzimej, jako ulubiona przez wielu Polaków. Najbardziej cenionym włoskim daniem jest właśnie makaron spaghetti[1].

10

Do jedzenia makaronu, nie tylko od święta, zachęca dietetyk Lidla – Justyna Marszałkowska: „Makaron, podobnie jak inne produkty zbożowe, powinien wchodzić do naszego codziennego menu. Jest źródłem węglowodanów złożonych, które są paliwem dla naszego organizmu. Warto podkreślić, że o wartości odżywczej i kaloriach dań na bazie makaronu decydują w dużej mierze dodatki. Makaron ugotowany al dente – zapewni uczucie sytości na długie godziny. A dodatkowo ten z pełnego ziarna ma niski indeks glikemiczny i dzięki dużej zawartości błonnika pomaga w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi oraz prawidłowej masy ciała.”

Chcąc uczcić Światowy Dzień Makaronu, a także wychodząc naprzeciw upodobaniom Polaków, Lidl już trzeci raz w tym roku organizuje tydzień włoski. Tym razem będzie to zdecydowanie najszersza oferta, w której znajdzie się prawie 100 produktów, w tym ponad 10 rodzajów makaronów.

Podczas tygodnia włoskiego w Lidlu każdy znajdzie coś dla siebie. Poza makaronami w ofercie można znaleźć różnorodne wędliny. jak salami (od 5,99 zł/1 opak.), a także bogactwo serów, z prawdziwą mozzarellą z mleka bawolego czy gorgonzolą (obie za 5,99 zł/1 opak.). W ofercie znajdą się też takie produkty jak np. oliwa z oliwek w butelce ceramicznej za 17,99 zł/1 opak. czy sosy do makaronu od 3,99 zł/1 opak., a także słodkości od pysznej panna cotty z karmelem przez rozpływające się w ustach tiramisu (oba za 5,55 zł/ 1 opak.), po mocno migdałowe ciasteczka amaretti za 4,99 zł/1 opak.

Dzięki ofercie Lidla pomysłów na makaron podczas Światowego Dnia Makaronu na pewno nie będzie brakować. Dzień 25 października to dyskusje o ekonomicznej i gastronomicznej wszechstronności pasty, dzielenie się kulinarnymi pomysłami i doświadczeniami, ale przede wszystkim ucztowanie i cieszenie się wieloma obliczami i smakami makaronu. My polecamy do wypróbowania wspaniałe przepisy na makaron (i nie tylko) na www.kuchnialidla.pl.

[1] Badanie TNS Obop na zlecenie Lidl Polska, „Najlepsze z Polski, najlepsze z Europy”, 2011.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF