Świętomarciński Rogal to delikatne półfrancuskie ciasto oraz nadzienie z białego maku i bakalii. Od 7 listopada ten wielkopolski przysmak dostępny będzie na półkach sklepów Lidl w całej Polsce!

Rogal Świętomarciński to oryginalny produkt z Wielkopolski, gdzie już od ponad 100 lat wypieka się go tradycyjnie z okazji przypadającego na 11 listopada Dnia Św. Marcina.

image001Dzięki sklepom Lidl, nawet na kilka dni przed 11 listopada, na stołach w całej Polsce będzie mógł zagościć ten wyjątkowy przysmak. Historia wypieku Rogala Świętomarcińskiego zrodziła się w 1891 roku, kiedy to proboszcz parafii św. Marcina zaapelował do wiernych, by podobnie jak ich patron zrobili coś dla biednych. Jak głosi bowiem legenda, św. Marcin, odwiedzając wiernych na swoim białym koniu, zgubił podkowę, którą podniósł miejscowy cukiernik i wzorując się jej kształtem, uformował ciasto z migdałami, a po upieczeniu rozdał je potrzebującym. Podobnie też uczynił cukiernik, który był obecny na mszy w parafii

św. Marcina w 1891 r. Namówił swego szefa,
by upiec rogale, które następnie były kupowane przez bogatych mieszkańców Poznania
i przekazywane  za darmo biednym.

Rogale dostępne w sklepach Lidl posiadają oznaczenie „Chronione Oznaczenie Geograficzne”. Cukiernia, która dostarcza dla sieci Lidl wielkopolski smakołyk, posiada świadectwo jakości handlowej uprawniające do posługiwania się europejską marką produktu regionalnego.

Takiej okazji nie można przegapić! Lidl z okazji Dnia Św. Marcina przygotował wyjątkowo niską cenę regionalnego wypieku. Rogale Świętomarcińskie dostępne będą za jedyne 4,99 za sztukę (200 g).

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF