Z okazji urodzin The Famous Grouse, w Szkocji wypełniona zostanie 200 litrowa butelka whisky. Będzie to nowy rekord Guinnesa.

12 sierpnia w szkockim Perth nastąpi uroczyste odsłonięcie oraz napełnienie rekordowej butelki The Famous Grouse. 200 litrowa butelka o wysokości 1,65 metrów i szerokości 535mm zawierająca najpopularniejszą whisky w Szkocji ustanowi nowy rekord Guinnesa. Impreza odbędzie się na terenie destylarni w Perth, gdzie od 116  lat wytwarzany jest trunek z wizerunkiem czerwonej kuropatwy na etykiecie. Przebieg imprezy będzie obserwował przedstawiciel kapituły Guinessa oraz tysiące fanów The Famous Grouse. To z myślą o nich organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji muzycznych i pokazów. Gościem specjalnym będzie także szkocki strongman Gregor Edmunds.

Najstarsza destylarnia w Szkocji

The Famous Grouse Experience to spotkanie z historią, tradycją i wyjątkowym sposobem wytwarzania najpopularniejszej whisky w Szkocji. To także sposób, by w nowoczesnej formule poznać tajniki sztuki destylacji alkoholu i poczuć niesamowity klimat The Famous Grouse.

 


W szkockim Perth znajduje się interaktywna strefa zwiedzania, gdzie  umieszczone są liczne gry, wizualizacje oraz nagrania, dzięki którym zwiedzający mogą poznać świat, którego symbolem jest czerwona kuropatwa – najpopularniejszy dziki ptak w Szkocji. Dodatkowo na każdej butelce The Famous Grouse znajduje się pieczęć Królewskiej Gwarancji, potwierdzająca najwyższą jakość trunku.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF