4 września to niezwykłe święto – to Dzień Czekolady, który powinniśmy spędzić radośnie, dzieląc się przyjemnością z najbliższymi. Sięgnijmy po kawałek czekolady i delektujmy się jej głębokim smakiem z rodziną i przyjaciółmi.

Nie od dziś wiadomo, że nic tak nie poprawia humoru jak czekolada. Ten znakomity przysmak ma też długą i ciekawą historię. Za jej pierwszych smakoszy  uznaje się Majów. Uważali oni czekoladę za napój bogów i otaczali ją kultem. Czekolada pojawiała się u Nich zawsze podczas obrzędów i rytuałów, a w późniejszych czasach była uznawana za luksus, przysługujący królom, arystokratom i kapłanom.

Czekoladę uwielbiamy za znakomity smak, ale także za jej właściwości, dzięki którym czujemy się lepiej. Ten pyszny smakołyk wpływa na wzrost poziomu serotoniny i endorfiny w mózgu, co znacząco pobudza organizm, dodaje nam sił i sprawia, że na każdej pochmurnej twarzy pojawia się błogi uśmiech, a każdy problem wydaje się być mniejszy. Czekoladą można się rozkoszować wszędzie – w domu, w pracy, na urlopie, czy na spotkaniu w gronie przyjaciół. Ta słodycz towarzyszy nam w wielu ważnych momentach życia, chętnie dzielimy się nią z innymi, dajemy ją z ważnych powodów, a czasem zupełnie bez okazji, aby po prostu okazać komuś sympatię. Czekolada niczym najlepszy przyjaciel towarzyszy nam na co dzień, poprawia humor i wywołuje uśmiech, dlatego zasługuje na swoje święto!

4 września spędźmy Dzień Czekolady wspólnie z bliskimi. Zorganizujmy czekoladowe party, zadbajmy o słodkie przekąski i dobre humory, bądź po prostu spotkajmy się z przyjaciółmi i w miłej atmosferze dzielmy się  pozytywnymi emocjami i delektujmy znakomitymi, wedlowskimi smakołykami.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF