Świąteczne wypieki to doskonała okazja do wspólnej zabawy dla całej rodziny. Wystarczy kilka kolorowych foremek na ciasteczka, wygodne narzędzia do wyrabiania ciasta i oczywiście zapał oraz dobre chęci. Dla wszystkich, którzy chcą bożonarodzeniowe wypieki przygotować samodzielnie, Empik przygotował kolekcję akcesoriów kuchennych „Święta od kuchni”.

Oprócz tradycyjnych potraw oraz wypieków – jak choćby sernik i makowiec – na świątecznych stołach coraz częściej pojawiają się także babeczki, pierniczki, muffinki i ciasteczka korzenne. W ten wyjątkowy czas warto nadać im iście świąteczny charakter, by były dodatkową ozdobą stołu.

EMPIK_Święta od kuchni_aranżacyjne (31)Piernik w kształcie choinki

Dzięki specjalnym silikonowym formom babeczki mogą przybrać najróżniejsze kształty, na przykład śnieżki, renifera czy choinki. Do ich przyozdobienia i wystarczy lukier i kolorowa posypka cukrowa. W precyzyjnym rozprowadzaniu słodkich kremów i lukrów pomogą szpryce. Dzięki nim możemy uniknąć słodkich kleksów w niechcianym miejscu.

Pyszne choinkowe ozdoby

Ciastka korzenne mogą być nie tylko chrupiącą przekąską, ale także ciekawą choinkową ozdobą. Dzięki wykrawaczom do ciasta możemy je przygotować w różnych kształtach: płatków śniegu, gwiazdek, aniołków albo reniferów. Przed włożeniem ich do piekarnika wystarczy zrobić dziurkę słomką do picia, aby z łatwością przewlec przez nie barwną rafię lub wstążkę w świątecznym kolorze.

Świąteczny smak na dłużej

Aby wypieki nie traciły swoich walorów smakowych – muffiny były miękkie, a ciastka chrupiące – należy je właściwie przechowywać. W okresie przedświątecznym pieczemy więcej niż zwykle. Tym bardziej więc potrzebujemy szczelnych naczyń, w których przysmaki nie stracą świeżości. Pomocne mogą być szklane słoje na ciastka, a także metalowe puszki malowane w świąteczne wzory. Zatrzymają one świeżość na dłużej, a także będą pyszną ozdobą kuchni i salonu.

EMPIK_Święta od kuchni_aranżacyjne (21)Świąteczne akcesoria kuchenne

Dla wszystkich miłośników świątecznych smakołyków, Empik przygotował kolekcję „Święta od kuchni”. Znajdziemy w niej silikonowe akcesoria do wyrobu ciast i ciasteczek: formy do pieczenia, zestawy, foremek do ciasteczek, papilotki, stemple do ciasta oraz zestawy wykrawaczy w świątecznych kształtach. Kolekcję uzupełniają kubki termiczne oraz ręczniki kuchenne i fartuchy z napisem „Keep calm it’s only Christmas”, a także wygodne chwytaki i pojemniki na sól, pieprz i mąkę – w świątecznym wydaniu.

Kolekcja „Święta od kuchni” jest dostępna w salonach Empik oraz na empik.com.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF