Święta zbliżają się wielkimi krokami. Gorączka przygotowań do wigilijnej kolacji jest prawdziwym testem dla naszych sprzętów AGD. Czy można o nie zadbać tak, aby uniknąć przykrych niespodzianek? Podpowiadamy, jak zrobić to wraz z produktami marki Ludwik, które od ponad 50 lat towarzyszą Polakom w przygotowaniach do Bożego Narodzenia.

1

Zmywarka pracująca na pełnych obrotach, pękająca w szwach lodówka i kuchenka, na której gotują się kolejne, świąteczne potrawy – podczas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia szczególnie intensywnie eksploatujemy nasze sprzęty AGD. Na szczęście, dzięki prawidłowemu użytkowaniu i właściwej konserwacji urządzeń możemy uniknąć usterek, które uprzykrzyłyby nam ten szczególny okres.

Kuchenka pod kontrolą

Niezależnie od tego czy posiadamy kuchenkę ze standardowymi palnikami, czy z płytą ceramiczną musimy pamiętać o tym, żeby na bieżąco usuwać wszelkie zanieczyszczenia. To niezwykle istotne, ponieważ zapchane palniki i brudna płyta ceramiczna wpływają na większe zużycie energii, oraz prawdopodobieństwo wystąpienia usterki. Podobnie jest w przypadku piekarnika. Zwróćmy również uwagę na odpowiedni dobór produktów do pielęgnacji tych urządzeń. Przykładowo, jeśli mamy kuchenkę z płytą ceramiczną, użyjmy specjalnego preparatu do mycia Ludwik, który dzięki aktywnej pianie skutecznie usuwa zabrudzenia, nie rysuje czyszczonej powierzchni oraz zapobiega późniejszemu przywieraniu resztek.

Zmywarka

Zanieczyszczenia w zmywarce wpływają negatywnie na nasze zdrowie, a osadzający się na mechanizmie kamień może ją poważnie uszkodzić i zakłócić mycie. W czasie świąt Bożnego Narodzenia, kiedy urządzenie działa na najwyższych obrotach, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dokładne usunięcie zabrudzeń. Idealnie sprawdzi się tutaj Ludwik – płyn do czyszczenia zmywarek, który skutecznie rozprawi się z tłuszczem, wapniem i innymi osadami. Co pewien czas sprawdzajmy również filtr zmywarki i usuwajmy ręcznie pozostałe w nim resztki np. pestki cytryn czy fusy od herbaty. Kilka razy w roku powinniśmy uruchomić niezaładowane urządzenie, nastawić program z wysoką temperaturą i wlać do niego jedynie środek odkamieniający. Do każdego mycia dodawajmy również specjalną sól ochronną – pozwoli nam to uniknąć niespodziewanej awarii. Ludwik sól ochronna do zmywarek, dzięki specjalnej formule, zmiękcza wodę i zapobiega osadzaniu się kamienia we wnętrzu urządzenia oraz na mytych naczyniach. Regularne stosowanie tego oraz innych preparatów marki Ludwik z linii przeznaczonej specjalnie do zmywarek, zapewni prawidłowe funkcjonowanie sprzętu i wydłuży jego żywotność.

Lodówka

Przed świętami warto zabrać się za porządki w lodówce. Zróbmy przegląd zawartości i wyrzućmy produkty przeterminowane. Oszroniona chłodziarko-zamrażarka pobiera więcej prądu, dlatego przed czyszczeniem weźmy się za jej rozmrożenie. Następnie umyjmy ją, najlepiej za pomocą specjalnie do tego przeznaczonego płynu. Ludwik płyn do mycia lodówek stosować można zarówno do mycia wnętrza urządzenia, jak i części zewnętrznej. Skutecznie usuwa zabrudzenia oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy.
Święta z Ludwikiem

Ludwik to nie tylko znany wszystkim Polakom płyn do mycia naczyń. To również seria produktów, przy pomocy których kompleksowo zadbamy o czystość w całym domu: preparaty do kuchni, łazienki, zmywarek, pralek oraz wiele innych. Aby uniknąć przykrych niespodzianek podczas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, zwróćmy w tym czasie szczególną uwagę na dokładne czyszczenie i konserwowanie naszego sprzętu AGD. Dzięki odpowiedniej eksploatacji i używaniu preparatów czyszczących wysokiej jakości nic nie zakłóci świątecznych przygotowań.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF