Święta to nie tylko prezenty i rodzinna atmosfera, ale i korki w drodze do sklepu, tłumy na parkingach w galeriach handlowych czy kolejki przy kasach. Jest jednak sposób, by świąteczne zakupy były wygodne i komfortowe – odpowiedzią jest Internet.

Dzięki dynamicznie rozwijającej się usłudze Tesco Ezakupy w tym roku przed świętami Bożego Narodzenia klienci sieci będą mogli zaoszczędzić łącznie nawet 10 260 000 godzin stania w kolejkach. To ponad… 1 171 lat, które klienci będą mogli przeznaczyć na to, co dla nich ważne: wspólną zabawę z dziećmi, świąteczne dekorowanie domu, napisanie listu z życzeniami czy rodzinne spacery.

Chociaż sklepy internetowe oferujące artykuły spożywcze działają w Polsce już od kilku lat, to dopiero wejście Tesco w ten obszar rynku sprawiło, że zakupy żywności z wykorzystaniem internetu trafiły „pod strzechy” .

20131212__infografika_tesco_zamow_i

Flota samochodowa licząca ponad 150 pojazdów, 22 sklepy obsługujące internetowy serwis Ezakupy w 16 miastach, zaprojektowany do realizacji zamówień internetowych magazyn i 1 000 przeszkolonych sprzedawców obsługujących, kompletujących i dostarczających zamówienia internetowe. To wszystko zostanie poddane próbie podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. To będą pierwsze „internetowe” święta na taką skalę. Poszerzyliśmy sezonowy asortyment, a z naszej usługi mogą korzystać już miliony Polaków – mówi Mariusz Nowak, menedżer Działu Sprzedaży Internetowej Tesco Polska. Naszym celem jest to, by Polacy nie stali w kolejkach i mogli zaoszczędzony czas przeznaczyć na rzeczy dla siebie ważne.

Obecnie blisko 27% populacji Polski, czyli ok. 10 000 000 mln Polaków, znajduje się w zasięgu działania usługi Tesco Ezakupy. Jak pokazują badania prowadzone przez Tesco, w sklepie stacjonarnym zakupy zajmują konsumentom średnio około 58 minut, a w okresie przedświątecznym – z pewnością dłużej. Ezakupy mogą więc być dobrą alternatywą, by domową spiżarnię zapełnić przed świętami Bożego Narodzenia bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak Tesco przygotowało się do świąt?

W ciągu roku Tesco znacznie zwiększyło swój zasięg i możliwości logistyczne. Obecnie Ezakupy dostępne są dla ok. 27% mieszkańców Polski, co oznacza, że już co 4. gospodarstwo domowe w Polsce, w ponad 100 miastach i miasteczkach może zaopatrywać się z wykorzystaniem serwisu Tesco Ezakupy Internet. Codziennie samochody dostarczające zakupy pokonują w całej Polsce 24 000 km! Liczba ta stale rośnie, bo tuż przed świętami m.in. w Warszawie znacznie powiększono flotę samochodową, która dostarcza klientom zakupy do domów. Dziś, średnio co 20 sekund w ciągu dnia gdzieś w Polsce, do kolejnego klienta wyjeżdża samochód z zakupami od Tesco.

Nowy model robienia zakupów – jak to działa?

Serwis internetowy Tesco Ezakupy pozwala na zamówienie zakupów bezpośrednio do domu. Przeszkoleni sprzedawcy Tesco wybierają zawsze produkty najlepsze spośród dostępnych w sklepie, zgodnie z zasadą Would I buy it? – czy sam bym to kupił? Następnie osobno pakują artykuły chłodzone i mrożone. Wszystkie produkty przechowywane są w kontrolowanych, klimatyzowanych warunkach – również podczas transportu samochodami dostawczymi. Dzięki temu zakupy klientów dostarczane są do ich domów w odpowiedniej temperaturze, co pozwala zachować ich świeżość nawet w większym stopniu, niż podczas zakupów robionych samodzielnie. Ponadto Ezakupy oferują niskie ceny jak w hipermarkecie w dniu dostawy, szeroki asortyment i wiele promocji. Podczas wirtualnych zakupów naliczane są także punkty Clubcard.

Drive thru – jeśli spieszysz się i nie chcesz czekać na dostawę

Nowością wprowadzoną przez Tesco w listopadzie jest otworzony w Gliwicach przy ul. Łabędzkiej pierwszy w Polsce stacjonarny punkt Zamów i odbierz. Różni się on od pozostałych punktów odbioru zakupów tym, że jest wyposażony we własny minimagazyn, chłodnię i mroźnię. To sprawia, że zapakowanie zakupów do samochodu zajmuje bardzo mało czasu, a produkty wymagające przechowywania w lodówce lub zamrażarce przez cały czas czekają w odpowiednich warunkach. Ceny zamówionych towarów są takie same jak w hipermarkecie, a ich skompletowanie kosztuje jedyne 48 gr. I co najważniejsze – to klient ustala, kiedy odbierze swoje produkty.

Zakupy w pierwszym stacjonarnym punkcie Zamów i odbierz w 5 krokach:

  1. Wybierz produkty, złóż zamówienie przez Internet i ustal dogodny dla siebie termin odbioru
  2. W ustalonym terminie podjedź do punktu Zamów i odbierz w Tesco
  3. Otwórz tylko bagażnik, a pracownicy sklepu włożą do niego zakupy
  4. Zapłać na miejscu kartą, jeśli nie zrobiłeś tego przy zamówieniu
  5. Szerokiej drogi!
Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF