Boże Narodzenie to piękny i wyjątkowy czas. Spotkania z najbliższymi, kolacja Wigilijna i świąteczne obiady kojarzą się z ciepłem i radością wspólnie spędzonych chwil. Jednak przygotowania wywołują negatywne skojarzenia ciężkiej i czasochłonnej pracy. W tym roku mogą być one zupełnie inne, z urządzeniami i  akcesoriami Tupperware, przygotowania świąteczne będą łatwe, szybkie i w dodatku mogą być dobrą zabawą dla całej rodziny.

 

 

Po pierwsze: generalne porządki.

 

Najlepiej jest wykorzystać ściereczki przeznaczone do konkretnych zastosowań. Ściereczka do szyb (44,90 zł)  sprawi, że szybko umyjemy okna nie pozostawiając smug oraz pyłków z materiału, a Ściereczka wielofunkcyjna (29,90 zł) może być używana do każdej czynności: od odkurzania poprzez mycie i czyszczenia powierzchni w całym domu: od łazienki po kuchnię. Można używać jej na sucho i na mokro, wycierać kurze, prać tapicerki, czyścić urządzenia, glazurę i terakotę. Idealnie wchłania wodę i tłuszcz.

 

 

 

 

Po drugie: przyrządzanie potraw.

Jest to najbardziej czasochłonne zadanie. Każda gospodyni wie, że potrawy wigilijne wymagają czasu i cierpliwości. Tupperware poleca Cud Kuchenny (96,90 zł), w którym bardzo szybko przygotujemy warzywa na sałatki, rybę do galarety czy ryż podawany jako dodatek do obiadu. Produkty wystarczy włożyć do naczynia, zalać wrzątkiem i pozostawić pod przykryciem na określony czas. Wewnętrzne sito daje możliwość odsączenia potrawy przed wyjęciem.

 Warzywa obieramy Obieraczką Uniwersalną (34,90 zł),która pozwala szybko i bezpiecznie obrać wszelkiego rodzaju warzywa i owoce, niezależnie od ich kształtu i twardości.

 

 

Następnie wkładamy warzywa do Szefa Kuchni (239,90ł), który jest niezastąpiony do błyskawicznego siekania, mieszania składników i ubijania. Za sprawą trzech noży tnących już po chwili mamy przygotowaną sałatkę jarzynową, ćwikłę czy domowy chrzan. Szef Kuchni rozdrobni także orzechy i migdały niezbędne do przyrządzenia świątecznej kutii, bakalie do keksu.

 

 

 

Warto także wykorzystać rewolucyjne naczynia Ultra Pro (cena od 199,90 zł), w których możemy piec, gotować w mikrofali, serwować i zamrażać potrawy. Uniwersalność zawdzięczają unikalnemu tworzywu odpornemu na temperatury od – 25◦ C do + 250◦ C. Ultra Pro daje możliwość przygotowania m.in. świątecznych pieczeni, pasztetów i rolad mięsnych.

 

 

 

Z kolei Pierożek (19,90 zł) to szybki sposób na Wigilijne pierogi z kapustą i grzybami. Pozwala szybko wycinać ciasto i tworzyć kształtne pierogi, bez koniczności ich żmudnego lepienia. Wyżłobiona krawędź zapewnia dobre połączenie ciasta, dzięki czemu farsz nie wypłynie podczas gotowania. Nie zapominajmy o tym, że część składników, takich jak kruche ciasto czy farsze,  możemy przygotować wcześniej, a następnie je zamrozić. Tutaj mogę się przydać pojemniki do mrożenia.

 

 

 

 

 

Polarnik (119,70 zł), to zestaw pięciu pojemników wykonanych z elastycznego materiału (nie pęka po wyjęciu z zamrażalnika) pozwalający na kompaktowe przechowywanie w zamrażalniku.

Po trzecie: pieczenie

 

Do przygotowania biszkoptu, ubicia białka, śmietany czy skondensowanego mleka używamy Kuchcika ( 175,90  zł). Pracuje szybciej i ciszej niż elektryczny mikser, a poza tym jest bardzo łatwy w obsłudze, dzięki czemu do pomocy możemy zaangażować także dzieci. Dzięki Kuchcikowi szybko przygotujemy świąteczny makowiec, który następnie upieczemy w Silikonowym  Królu (119,90zł). Jest to silikonowa forma do pieczenia nie wymagająca natłuszczania, do której nie przywiera ciasto.

 

 

 

Po czwarte: odwiedziny u rodziny i przyjaciół

 

 

 

 

Wyjeżdżając do najbliższych zabierzmy ze sobą pyszne wypieki. Transportując je w pojemnikach z serii Perła Stołowa Pojemnik na tort (134,90 zł) lub Pojemnik na ciasto (129,90 zł)za sprawą dobrego systemu mocowania bezpiecznie je przewieziemy. Półprzeźroczyste tworzywo pozwala na łatwą i szybką identyfikację zawartości. Ponadto specjalne oznaczenia na tacy w Pojemniku na tort ułatwiają podzielenie wypieku na równe kawałki, a elegancki design obu Pereł Stołowych pozwala na  serwowanie smakołyków bezpośrednio z tac pojemników.

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF