Ze względu na zdrowie, samopoczucie, z myślą o zgrabniejszej figurze – oto powody, dla których coraz więcej Polaków ogranicza lub wyklucza cukier ze swojej diety. Niestety, często wbrew własnym upodobaniom smakowym. Na szczęście – w tym konflikcie serca i rozsądku da się znaleźć kompromis. Zdrowo może oznaczać słodko i pysznie! Przedstawiamy słodką rewolucję – Sweet & Fit – w pełni naturalną, wegańską alternatywę dla cukru i miodu.

SweetAndFit-vis-BSpośród osób, które świadomie decydują się na dietę eliminacyjną, ponad połowa ogranicza cukier i słodycze. Dbając o zdrowie swoje i swoich bliskich, coraz częściej staramy się uważnie dobierać składniki codziennych potraw. Jak jednak przyrządzić ulubione desery i słodkie przekąski bez cukru? Wybierając Sweet & Fit! To naturalny ekstrakt z winogron, jabłek i strąków chleba świętojańskiego.

Charakteryzuje się smakiem oraz mocą słodzenia zbliżoną do białego cukru, ale zawiera aż o 25% mniej kalorii. Posiada niski indeks glikemiczny i niewielką zawartość fruktozy – tylko 23 g na 100 g produktu. Dzięki temu nie powoduje nagłych skoków poziomu cukru we krwi i może być z powodzeniem stosowany przez diabetyków. (Dla porównania: cukier zawiera ok. 50 g fruktozy na 100 g produktu, miód – 40 g, a syrop z agawy – aż 90 g).

Sweet &Fit nie zawiera glutenu, więc sprawdzi się także w diecie osób chorych na celiakię. Zakochają się w nim również weganie – jako produkt w 100% pochodzenia roślinnego, wolny od GMO, bez dodatku konserwantów i sztucznych barwników, jest doskonałą alternatywą dla miodu. Swoją naturalną miodową barwę Sweet & Fit zawdzięcza wyciągowi ze strąków drzewa świętojańskiego, czyli karobu. Karob jest rośliną od wieków stosowaną w kuchni i medycynie bliskiego wschodu, gdzie ceni się go szczególnie za dużą zawartość minerałów i witamin z grupy B, oraz właściwości pomagające w leczeniu kaszlu czy stanów zapalnych żołądka i jelit.

We współczesnej kuchni zdecydowanie warto docenić jednak przede wszystkim jego smak. Dzięki poręcznej plastikowej butelce z łatwością wyczarujemy pyszne, słodkie i przede wszystkim zdrowe danie lub napój. Sweet & Fit można użyć jako słodzika do herbaty, kawy, czy ziołowych naparów. Łyżeczka tego złocistego płynu dodana do owsianki, domowego twarogu lub jogurtu z musli wzbogaci ich smak i urozmaici śniadanie. Jako składnik niskokalorycznych wypieków, czy jako polewa do naleśników lub gofrów – stanie się niezastąpionym elementem słodkiego podwieczorku. Warto dodać, że Sweet & Fit jest bezpieczny także dla dzieci i spełnia wymagania dotyczące produktów dopuszczonych do używania w kuchniach placówek szkolnych i wychowawczych.

Do tej pory ten przysmak wytwarzany na południu Hiszpanii stał się hitem w europejskich środowiskach pro-ekologicznych, wegetariańskich i wegańskich oraz na blogach poruszających tematykę zdrowej żywności. Teraz, dzięki firmie Stovit – wyłącznemu dystrybutorowi – jest dostępny także w Polsce. Czas na zdrową, słodką rewolucję!

Cena: 17 zł

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF