Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który najchętniej spędzamy w gronie najbliższych. Kluczową rolę w tych dniach odgrywa świąteczny stół, który dzięki pomysłowej dekoracji buduje nastrój, współtworzy wyjątkową atmosferę, integruje rodzinę i przyjaciół. To przy nim składamy sobie życzenia i spędzamy większość świątecznego czasu. Święta coraz bliżej, dlatego już dziś warto pomyśleć o aranżacji stołu.

_HAFT_SA_1530_PB_KOrganizacja Świąt Bożego Narodzenia niesie ze sobą sporo wyzwań. Dla wielu rodzin to szczególna i długo wyczekiwana okazja do wspólnego spotkania. Każdy chciałby, aby chwile spędzone w świątecznej atmosferze były wyjątkowe i na długo pozostały w pamięci najbliższych. Szczególnie istotnym miejscem w tym czasie jest świąteczny stół, przy którym spędzamy znaczną część wigilijnego wieczoru, rozmawiając i śpiewając kolędy. Jak stworzyć niebanalną aranżację, by podkreślić urok i charakter stołu podczas rodzinnych spotkań? Radzi Magdalena Tomaszewska z firmy HAFT SA., produkującej firany i obrusy.

Tradycja zawsze modna

„Choć trendy w aranżacjach świątecznych zmieniają się z sezonu na sezon, tradycyjna dekoracja stołu nigdy nie wychodzi z mody. Nic tak nie podkreśla uroczystego charakteru spotkania jak piękny, śnieżnobiały obrus, który odpowiednio dobrany stanowi doskonałe tło dla podawanych potraw i zastawy. Wybierając urokliwe i stylowe nakrycie stołu warto zwrócić szczególną uwagę na kolekcję świątecznych, plamoodpornych obrusów firmy HAFT S.A. Oprócz praktycznego zastosowania, będą przepiękną i charakterną ozdobą. Bogactwo dostępnych wzorów, kształtów i rozmiarów pozwoli każdemu dobrać nakrycie, które najlepiej wpisze się w stylistykę wnętrza i co najważniejsze – pozwoli na stworzenie prawdziwie świątecznej atmosfery. Przygotowując dekorację bożonarodzeniowego stołu możemy postawić na klasyczną biel i tradycyjne wzory obrusów, albo dobrać do nich dodatki, które przełamią minimalistyczny styl i wprowadzą nieco ożywienia. Modne dodatki w kolorze złota i czerwieni urozmaicą subtelne nakrycie stołu dodając mu niebanalnego tonu. Odcienie złota i czerwieni nieodłącznie kojarzą się ze świąteczną, ciepłą atmosferą, dzięki czemu podkreślają przytulny klimat, ale zestawiając je odpowiednio z klasycznym, białym obrusem możemy stworzyć również nowoczesną aranżację stołu” – mówi Magdalena Tomaszewska z HAFT S.A.

_HAFT_SA200680_2Idealną kompozycją dla osób ceniących sobie tradycyjne rozwiązania będzie zatem prostokątny, śnieżnobiały obrus o symbolu 200680 ze złotą nakładką (200680/40) z kolekcji HAFT S.A. Uniwersalna biel materiału i bogactwo rozmiarów (100×150, 120×160, 130×180, 75×75 cm) stwarzają szerokie możliwości aranżacyjne. W zależności od dobranych dekoracji, zastawy i świątecznych ozdób możemy wykorzystać biały obrus i nakładkę w kolorze złota tworząc nowoczesną, niebanalną stylizację stołu. Co istotne, zarówno obrus jak i nakładka dostępne są w tych samym deseniach, co pozwala zachować ich spójny charakter, a dzięki bogatej kolorystyce możemy dowolnie je dopasowywać, wybierając spośród odcieni: bieli, kremowego, złota, ciemnozłotego, czerwieni, pomarańczowego oraz ciemno brązowego. Ich połączenie ograniczone jest wyłącznie wyobraźnią osoby przygotowującej dekorację świątecznego stołu.

Skok w nowoczesność

Pięknie na świątecznym stole prezentować się będą także obrusy zdobione delikatnymi wzorami, które nadadzą kompozycji wyrafinowanej elegancji podkreślającej odświętny charakter przyjęcia, a przy tym wprowadzą do aranżacji dozę nowoczesności. Szczególną uwagę w ofercie HAFT S.A. zwraca plamoodporny obrus o symbolu 1123PB/K, dostępny w kolorze białym i kremowym, w różnych wariantach kształtów (prostokąt, owal, koło, kwadrat) i rozmiarów (130×180, 140×200, 160×250 cm). Materiał zdobi subtelny wzór z połyskującej przędzy, który dzięki zastosowaniu odmiennej faktury odbija się na tle tkaniny obrusu. Tak finezyjne zdobienia podkreślają nowoczesny charakter i efektowanie komponują się ze świątecznymi dodatkami. Dla miłośników bardziej wyrazistych wzorów idealną propozycją będzie biały obrus o symbolu 1123PB/K, z wyhaftowanym motywem świątecznych gałązek utrzymanych w odcieniach szarości.

Praktyczna strona elegancji

Aby efekt dekoracyjny pozostał długotrwały warto sięgnąć po nietuzinkowe rozwiązania aranżacyjne. Obrusy świąteczne z oferty HAFT S.A. przykuwają uwagę nie tylko estetyką, wzornictwem i szerokim wachlarzem kolorów czy rozmiarów. Odporna na plamy tkanina, z której są wykonane pozwala odkryć praktyczną stronę elegancji i uniknąć uciążliwych do usunięcia zabrudzeń, o które szczególnie łatwo przy suto zastawionym wigilijnym stole. Rozlany barszcz czy czerwone wino zamiast wnikać w głąb tkaniny zbierają się na jej powierzchni w postaci kropelek, które wystarczy zebrać suchą szmatką.

HAFT_SA_1123PB_KBogactwo wzorów i ozdobnych kreacji plamoodpornych obrusów z kolekcji świątecznej HAFT S.A. pozwoli każdemu wybrać model spełniający jego estetyczne wymagania, a w efekcie udekorować świąteczny stół w taki sposób, by biesiadnicy czuli się przy nim przyjemnie. Pamiętajmy jednak, że wystrój i dekoracje to jedynie dodatki i choć zabrzmi to banalnie, najważniejsza jest atmosfera tworzona przez domowników. Nawet skromna dekoracja może po latach przywoływać najpiękniejsze wspomnienia…

 


model

dostępny w kolorach

dostępny w wymiarach

szerokość x długość

cena handlowa

200680

obrus plamoodporny

A – biały

B – krem

C – złoty 105

D – ciemnozłoty 402

E – czerwony 312

F – pomarańczowy

G -ciemny brąz 258

Krawędzie wypalane ultradźwiękami.

Przykładowe wymiary dla obrusa w kształcie prostokąta

100×150

120×160

130×180

75×75

20,69 zł

24,45 zł

33,86 zł

10,77 zł

200680/40

bieżnik/nakładka plamoodporna

A – biały

B – krem

C – złoty 105

D – ciemnozłoty 402

E – czerwony 312

F – pomarańczowy

G -ciemny brąz 258

Krawędzie wypalane ultradźwiękami

40×155

11,28 zł

1530 PB/K

obrus plamoodporny

A – biały

B – krem

Dostępny w różnych wariantach wzorów, kształtów: prostokąt, owal, koło, kwadrat i rozmiarów. Przykładowe rozmiary obrusów w kształcie prostokąta:

130×180

140×200

160×250

60,14 zł

48,60 zł

36,26 zł

1123 PB/K

obrus plamoodporny

12988PB/K

obrus plamoodporny

naturalny 018/ ciemno złoty

Dostępny we wzorze T032 w kształcie prostokąta.    Przykładowe rozmiary obrusów w kształcie prostokąta:

130×180

140×200

48,60 zł

66,90 zł

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF