Dzisiaj została otwarta druga kawiarnia Starbucks w Szczecinie. Nowy lokal znajduje się w ścisłym centrum miasta, w budynku biurowym Brama Portowa I, w pobliżu zabytkowej bramy miejskiej. Otwarcia kawiarni dokonała firma AmRest Coffee Sp. z o.o., joint venture utworzone przez Starbucks Coffee International, Inc. oraz AmRest Sp. z o.o.[1]. Dzięki nowej lokalizacji mieszkańcy Szczecina mogą cieszyć się najwyższej jakości kawami Starbucks 100% arabica w drodze do szkoły, pracy lub na zakupy, ponieważ kawiarnia znajduje się w pobliżu jednego z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w mieście. Jest to 28. lokal firmy na polskim rynku.

 

Nowa szczecińska kawiarnia Starbucks znajduje się na parterze nowoczesnego budynku biurowo-usługowego Brama Portowa I,  na rogu ulicy Niepodległości i Wyszyńskiego. Przestronny lokal zajmuje powierzchnię 161 m2 wraz z ogródkiem i oferuje 45 miejsc siedzących wewnątrz kawiarni oraz 20 na patio. Goście mają do dyspozycji wygodne kanapy, fotele, pufy i hokery ustawione przy dwu- i czteroosobowych stolikach. Kawiarnię Starbucks wyróżniają duże okna, przez które klienci mogą podziwiać widok na centrum miasta. Surowy styl wnętrza nawiązuje do industrialnego otoczenia. W wystroju kawiarni dominują brązy, szarości i zielenie. Szczególną uwagę zwraca podłoga, która przypomina świeżo wylany beton, przez co wnętrze zyskuje zdecydowanie nowoczesny, przemysłowy charakter. Ściany ozdabiają nastrojowe czarno-białe zdjęcia przedstawiające kawę, jej plantacje i plantatorów.

 

„Nowa kawiarnia Starbucks znajduje się w samym sercu miasta, w pobliżu głównego węzła komunikacyjnego. Codziennie tysiące mieszkańców Szczecina i okolic przejeżdżają tędy w drodze miedzy domem a  pracą, szkołą czy uczelnią. Mamy nadzieję, że nasza kawiarnia stanie się dla nich miejscem, w którym będą się z przyjemnością zatrzymywali, spędzali tu czas z przyjaciółmi lub po prostu odpoczywali przy kubku swojej ulubionej kawy” – powiedział Michael Hudspeth, Starbucks Brand President na rynek Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Kawiarnia Starbucks w Budynku Brama Portowa I jest czynna w godzinach od 7:00 do 22:00
od poniedziałku do piątku, natomiast w soboty i niedziele od 9:00 do 21:00. Goście mogą wybierać spośród różnego rodzaju napojów na bazie espresso przygotowywanego z mieszanki ziaren Espresso RoastTM posiadającej certyfikat Fairtrade, bogatej oferty najwyższej jakości kaw ziarnistych 100% arabica oraz pysznych słodkich i słonych przekąsek.

 

Podobnie jak we wszystkich lokalizacjach Starbucks w Polsce, klienci nowej szczecińskiej kawiarni mają zapewniony bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu (Wi-Fi). Lokal jest również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto goście kawiarni znajdą w niej książki, gry planszowe, zabawki i kolorowanki dla dzieci.


 

Informacje o kawiarniach Starbucks w Polsce i rejonie Europy Środkowo-Wschodniej

 

Nowa kawiarnia Starbucks w budynku Brama Portowa I w Szczecinie to drugi lokal firmy w tym mieście i zarazem 28. w Polsce. Firma zarządza ponadto dwunastoma kawiarniami w Warszawie, sześcioma we Wrocławiu (w tym jedną w Bielanach Wrocławskich), trzema w Poznaniu, dwiema
w Gdańsku i po jednej w Krakowie, Gdyni oraz Katowicach. Pierwsza lokalizacja przy ul. Nowy Świat w Warszawie została otwarta 8 kwietnia 2009 roku. Do końca 2011 roku w Polsce funkcjonowało dwadzieścia kawiarni Starbucks.

 

Kawiarnie Starbucks oferują szeroki wybór popularnych napojów kawowych na bazie espresso, takich jak Caffè Latte, Caffè Mocha czy Cappuccino. Dostępne są także napoje miksowane z lodem Frappuccino® w rozmiarach tall, grande oraz venti. Oprócz świeżo parzonej kawy, klienci Starbucks mogą wybierać spośród kilkunastu rodzajów najwyższej jakości kaw ziarnistych 100% arabica
o różnym profilu palenia (kawy lekko, średnio i mocno palone), pochodzących z Ameryki Łacińskiej, Afryki oraz regionu Azji i Pacyfiku. W europejskich kawiarniach Starbucks wszystkie napoje na bazie espresso przygotowywane są z ziaren z certyfikatem Fairtrade.

 

Menu Starbucks obejmuje również napoje nie zawierające kawy, szereg wypieków i ciastek, a także przekąsek przygotowanych specjalnie na śniadanie, lunch czy deser. Są wśród nich kanapki, wrapy, quiche, sałatki, bajgle, ciasta, muffiny oraz inne smakołyki. Dzięki tak bogatej i różnorodnej ofercie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wszystkie potrawy doskonale smakują w połączeniu z każdą
z oferowanych przez Starbucks kaw.

 

Starbucks pragnie także zapewnić swoim partnerom (tak właśnie w Starbucks nazywani są pracownicy) oraz klientom miejsce dające im poczucie przynależności. Goście kawiarni mogą oderwać się tu od codziennych zajęć oraz spotkać z przyjaciółmi, aby wspólnie wypić kubek pysznej kawy. Dla partnerów jest to miejsce, gdzie mogą dzielić się z klientami swoją pasją do kawy i życia sprawiając, że goście będą chętnie wracali do kawiarni Starbucks. We wszystkich kawiarniach w Polsce partnerzy organizują degustacje kaw oraz seminaria kawowe, spotkania tematyczne oraz różnorodne wydarzenia angażujące lokalne społeczności.

 

AmRest, który otworzył pierwszą kawiarnię Starbucks w Czechach w 2008 roku, obecnie zarządza trzynastoma lokalami na tamtym rynku. Firma stworzyła także joint venture ze Starbucks na rynku węgierskim, gdzie funkcjonuje siedem kawiarni. W 32 krajach na terenie Europy, Bliskiego Wschodu
i Afryki znajduje się około 1 800 kawiarni Starbucks.[1] Starbucks Coffee International, Inc. jest spółką zależną, której wyłącznym udziałowcem jest Starbucks Coffee Company (NASDAQ: SBUX), a AmRest Sp. z o.o. jest spółką zależną, której wyłącznym udziałowcem jest AmRest Holdings SE (AmRest, WSE: EAT).

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF