W godzinach porannych goście wszystkich restauracji McDonald’s w Polsce mogą delektować się kawą całkowicie bezpłatnie. Rozpoczęła się wielka akcja promocyjna – „Kawa Gratis”.

McDonalds_logo_golden_arches.800w_600hW McDonald’s wysokiej jakości napoje kawowe przygotowywane są ze świeżo mielonych ziaren mieszanki przygotowanej na specjalne zamówienie firmy. Składają się na nią starannie wyselekcjonowane ziarna kawy Arabica z Kolumbii i Brazylii. Kawa Arabica to najstarszy i najszlachetniejszy gatunek kawy. Ziarna Arabiki są podłużne, zielonkawe i mają jasną, wężykowatą lub łukowatą bruzdę. Charakteryzuje je lekko kwaskowaty smak oraz intensywny aromat. Ziarna kawy palone są do uzyskania ciemnego koloru, w ten sposób wydobywa się ich specyficzny aromat. Ziarna z Kolumbii nadają kawie pełny, cytrusowo-owocowy smak z delikatną goryczką, a surowiec z Brazylii uzupełniają ją o bogatą, ziemistą nutę. Ziarna, z których przygotowywane są napoje kawowe w McDonald’s pochodzi wyłącznie z plantacji prowadzonych w sposób zgodny z zasadami zrównoważonego wzrostu i sprawiedliwego handlu (fair trade). Potwierdzeniem tego jest przyznanie wykorzystywanemu przez McDonald’s surowcowi certyfikatu organizacji ekologicznej Rainforest Alliance. W praktyce oznacza to, że plantatorzy uprawiający tej klasy surowiec muszą spełniać szereg ściśle określonych wymagań dotyczących zarówno sposobu uprawy jak i warunków pracy swoich pracowników.

Aby  zachęcić do spróbowania tego wyjątkowego smaku i zapoznania się z najwyższą jakością oferowanej kawy, McDonald’s przygotował specjalną promocję „Kawa Gratis”. Przez dwa tygodnie każdy gość otrzyma bezpłatny kubek kawy. Do wyboru są trzy świeżo mielone propozycje: Małe Cappuccino, Mała Kawa Czarna i Mała Kawa Biała. Co ważne, aby otrzymać kawę gratis, nie trzeba dokonywać żadnego zakupu.

Promocja będzie obowiązywać we wszystkich lokalach McDonald’s w Polsce od 22 października do 4 listopada 2013 roku w godzinach porannych. W zależności od restauracji, kawa będzie serwowana od godziny otwarcia lokalu lub od godziny serwowania menu śniadaniowego. Od poniedziałku do piątku można korzystać z oferty do godziny 10:30, natomiast w soboty i niedziele do 11:00.

Zapraszamy na fanpage McDonald’s Polska https://www.facebook.com/McDonaldsPolska
i www.mcdonalds.pl.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF