Wiosna to idealny moment, by przeprowadzić remanent w szafie i mieszkaniu. Wszystko budzi się do życia i pragniemy poczuć ten powiew świeżości również w naszych domach. Choć wizja długich godzin poświęconych ciężkiej fizycznej pracy wielu spędza sen z powiek, obecnie dzięki coraz nowocześniejszym sprzętom AGD wiosenne porządki mogą stać się bezproblemowym zadaniem. Jak więc dokonać wiosennych porządków i wyglądać świetnie wbrew wiosennemu przesileniu? Oto kilka prostych rad.

electroluxSposób na najnowsze trendy w szafie

Instytut Pantone, słynna korporacja zajmująca się identyfikacją kolorów, wydała właśnie najnowszy raport na temat barw modnych w sezonie wiosna-lato 2016. Są to kolory inspirowane sztuką, m.in. dziełami Matisse’a, Picassa i Franka Stelli czy Esther Stewart. Kolory są jednocześnie wibrujące, pozytywne, ale i spokojne, naturalne – przełamane bielą. Tej wiosny wzbogać więc swoją garderobę m.in. o odcienie pastelowego niebieskiego, kwarcowego różu czy mrożonej kawy[1]. Podczas tworzenia stylizacji bardzo ważne jest łączenie kolorów. By nie popełnić modowego faux pas, warto skorzystać z „koła barw”, czyli graficznego modelu służącego do objaśniania zasad mieszania się i powstawania barw.

Pięć podstawowych zasad: 

  1. Dowiedz się, jakim typem kolorystycznym jesteś. Wiosną, latem, jesienią czy zimą?
  2. Łącz barwy według temperatury (ciepłe lub zimne ze sobą).
  3. Trzymaj się tego samego nasycenia kolorów np. neony z neonami a pastele z pastelami. Wyjątkiem jest tu tylko dobór dodatków.
  4. Komponując strój, najlepiej poruszaj się w obrębie trzech kolorów.
  5. Pamiętaj, że zbyt jasne i intensywne kolory powiększają optycznie figurę.

Sposób na perfekcyjnie czyste mieszkanie

Najlepszym sposobem, by porządki przeprowadzić sprawnie i skutecznie, jest rozplanowanie swoich działań. Pomocna w tym będzie lista rzeczy do zrobienia. Gdy już będziesz wiedziała, co wymaga pracy, pamiętaj o rozdzieleniu obowiązków między domowników. Nie pozwól, by wszystko zostało na Twojej głowie. Wiosenne porządki warto rozpocząć od pozbycia się zbędnych rzeczy. Ułatwi to sprzątanie oraz stworzy miejsce na nowe przedmioty w domu. Podstawową czynnością jest odkurzenie mieszkania. Odkurzacz poza dywanami, wykładzinami i podłogami, przyda nam się do oczyszczenia książek i bibelotów, sprzątania blatu czy obitych tkaninami mebli. Generalne porządki powinny objąć ściany i sufity, osnute kurzem i siecią pajęczyn. Po gruntownym odkurzeniu mieszkania, można zabrać się za mycie okien.

Gadżety niezbędne do wiosennych porządków

Z pomocą w osiągnięciu perfekcyjnej czystości w mieszkaniu przyjść mogą bezprzewodowe odkurzacze Electrolux. Mocny, skuteczny, idealny do każdej powierzchni UltraPower czy może wygodny, praktyczny i estetyczny Ergorapido 2w1? Z powodzeniem mogą zawsze być pod ręką, aby w każdej chwili pomóc w utrzymaniu porządku. Electrolux UltraPower wyróżnia się wydajnym silnikiem oraz dużą pojemnością baterii, dzięki czemu dorównuje skutecznością odkurzania tradycyjnym odkurzaczom przewodowym. Na jednym ładowaniu baterii można odkurzać aż 40 minut, co zapewnia komfort sprzątania bez konieczności przepinania kabla urządzenia. Dzięki odłączanej jednostce ręcznej, Electrolux Ergorapido 2w1 przyda się nie tylko do odkurzania podłóg, ale również kanap, szaf, wciągania okruszków ze stołu, czy sprzątania w samochodzie.

Bez względu na to, który bardziej odpowiada naszemu stylowi sprzątania, przy zakupie otrzymać można w prezencie modną skórzaną torebkę Venezia. Shopperka czy kopertówka zdecydowanie odświeżą wiosenną garderobę. Z kolei elegancka skórzana teczka na laptopa czy dokumenty może być świetnym prezentem dla mężczyzny.

Promocja zakupowa „Powitaj wiosnę w wielkim stylu” ważna jest od 15 marca do 30 czerwca 2016 lub do wyczerpania zapasów.

Więcej informacji: www.electrolux.pl/promocje.

[1]Żródło: http://www.pantone.com/pages/fcr/?season=spring&year=2016&pid=11

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF