Firma Samsung Electronics Co., Ltd., globalny innowator w dziedzinie elektroniki użytkowej we współpracy z najlepszymi kucharzami świata stworzyła sprzęt AGD, który wyróżnił się na międzynarodowych targach CES 2014. W skład nowej linii wchodzą lodówka, elektryczna kuchenka oraz zmywarka do naczyń. Zaprezentowane urządzenia są jednym z najbardziej innowacyjnych projektów na przestrzeni ostatnich czterdziestu lat.

Debiutująca w tym roku linia najwyższej jakości profesjonalnych sprzętów kuchennych Samsung Chef Collection została opracowana we współpracy z Samsung Club Des Chefs, pierwszą tego rodzaju globalną inicjatywą kulinarną zainicjowaną w 2013 roku. W jej ramach światowej sławy projektanci, inżynierowi i kucharze połączyli siły w celu zaprojektowania urządzeń nowej generacji.

Nasze podejście do 2014 roku można opisać jednym słowem: pasja. Nieważne czy chodzi o gotowanie, czy tworzenie pięknego domu, którym można się pochwalić – pasja i potrzeby ludzi, którzy fascynują się gotowaniem napędza innowacje, które wprowadzamy do naszych produktów i zapewnia inspirację, która popycha nas na wyżyny kreatywnego wzornictwa – powiedział Kevin Dexter, wiceprezes działu sprzedaży i marketingu sprzętu gospodarstwa domowego w Samsung Electronics America. Dzięki ścisłej współpracy z Samsung Club Des Chefs udało nam się stworzyć sprzęty kuchenne o niewiarygodnym poziomie wszechstronności, organizacji i łatwości użytkowana, a jednocześnie tak wysmakowane estetycznie, że powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających koneserów smaku i stylu.

chef-collection

Lodówka dla perfekcjonistów i szefów kuchni

Najnowsze wzornictwo i innowacje technologiczne powodują, że czterodrzwiowa lodówka Samsung Chef Collection (model: RH9900) stanowi przełom w dziedzinie konserwacji, przechowywania i organizacji żywności. Specjalne rozwiązania zapewniają doskonałą kontrolę nad temperaturą. Metalowa płyta chłodząca umieszczona z tyłu głównej komory pomaga zachować odpowiednie warunki w całej lodówce, co ma duże znaczenie dla zachowania świeżości i smaku jedzenia. Z kolei system potrójnego chłodzenia tworzony przez trzy oddzielne obiegi powietrza w chłodziarce i zamrażalniku, daje optymalną kontrolę wilgotności i zwiększa wydajność chłodzenia w każdej komorze.

System potrójnego chłodzenia umożliwił też zamontowanie w lodówce Chef Collection specjalnej komory Fridge-in-Freezer („lodówka w zamrażalniku”) umieszczonej w prawym dolnym rogu, którą można w zależności od potrzeb wykorzystywać do przechowywania świeżej żywności najwyższej jakości, mrożenia domowych smakołyków lub chłodzenia napojów.

Dzięki współpracy z Club Des Chefs firma Samsung dostrzegła, jak ważne dla zawodowych kucharzy jest to, by mięso i ryby zachowywały optymalną temperaturę do chwili, gdy zostaną użyte. Rozwiązaniem okazała się wydzielona z głównej komory chłodziarki komora Chef Pantry („spiżarnia szefa kuchni”) o kontrolowanej temperaturze, która pozwala schłodzić takie produkty, jak ryby do temperatury -1°C, zapewniającej zachowanie jakości i świeżości. Firma Samsung stworzyła także Chef Pan („miska szefa kuchni”), lodówkowy pojemnik wielorazowego użytku, nadający się do mycia w zmywarce, który można wykorzystywać nie tylko do marynowania i przechowywania żywności, ale również do upieczenia jej w piekarniku.

Łączna pojemność lodówki wynosi około 940 litrów (norma DOE 2014), co odpowiada 33 torbom pełnym zakupów. Żadna inna lodówka nie pomieści tyle jedzenia.

Pasja przekształcona w innowacyjne rozwiązania

W ramach współpracy z Club Des Chefs firma Samsung opracowała nową, innowacyjną kuchenkę elektryczną. Model NE58H9950 ma wszystkie możliwości zeszłorocznej kuchenki z systemem Flex Duo – w tym możliwość pieczenia jednocześnie dwóch potraw w różnych temperaturach i czasie – a dodatkowo ma usprawnienia zainspirowane radami kucharzy. Najważniejszym jest jeszcze bardziej precyzyjna kontrola temperatury piekarnika, która pozwala tworzyć godne podziwu dania. Kuchenka odznacza się również wyjątkowym wykończeniem.

Aby zapewnić maksymalną wydajność kucharzom amatorom, Samsung wyposażył kuchenkę mikrofalową do zabudowy Chef Collection (OTR) w czujnik przebiegu gotowania. Po wybraniu potrawy i wagi z menu automatycznego gotowania, ta jedyna w swoim rodzaju technologia dobiera odpowiedni czas i temperaturę przygotowania potrawy. Kuchenka wyposażona jest również w nowej generacji filtr zabezpieczający przed wydostawaniem się dymu i przykrych zapachów podczas gotowania. Filtr ten zaprojektowany został w technologii Simple Clean („łatwe czyszczenie”), a jego okresowa wymiana wymaga jedynie naciśnięcia jednego przycisku. Kuchenka mikrofalowa Chef Collection ma przyciski umieszczone w dolnej krawędzi obudowy, co ułatwia obsługę a jej opływowy kształt pasuje do nowoczesnej kuchni.

Wyższa skuteczność zmywania

Piękne, lśniąco czyste talerze są równie ważne, jak sama potrawa. Niestety, podstawowa technologia i wzornictwo zmywarek już od 40 lat prawie się nie zmienia. Tradycyjna konstrukcja zmywarki opiera się na obrotowych ramionach wyposażonych w mało wydajne dysze wodne, które uniemożliwiają dotarcie wody do wszystkich zakamarków.

W najnowszej zmywarce do naczyń firmy Samsung (model: DW80H9970) zastosowane zupełnie inne rozwiązanie. Technologia WaterWall™ opiera się na mechanizmie poruszającym się w linii prostej po dnie zmywarki i zapewniającym stałe, wysokie ciśnienie wody w ciągu całego procesu. System ten wytwarza silną ścianę wody od krawędzi do krawędzi zmywarki, dokładnie myjącą każdy talerz, garnek, czy kubek. Co więcej, funkcja kontrolowanego intensywnego mycia (Zone Booster) pozwala stworzyć dwa obszary mycia. Mocno zabrudzone garnki i patelnie trafiają pod silny strumień wody o wysokiej temperaturze, podczas gdy talerze i szklanki myte są delikatniejszym strumieniem.

Lodówka dla całej rodziny

Lodówka Samsung Food Showcase (model: RH22H9010SR) jest wyposażona w szereg inteligentnych rozwiązań, które ułatwiają organizację żywności. Drzwi zawierają komorę ShowCase podzieloną na trzy części dostosowane do rodzinnych potrzeb: górna ma w założeniu mieścić składniki, takie jak sery i sosy, środkowa przeznaczona jest na spożywane przez całą rodzinę napoje i przekąski, a dolna służy dzieciom do przechowywania kartoników z sokiem albo misek z owocami. Lodówka ma również wewnętrzną komorę InnerCase przeznaczoną do dłuższego przechowywania dużych, świeżych produktów. Osłona Metal Cooling umieszczona po wewnętrznej stronie frontowych drzwi zapobiega wydostawaniu się chłodnego powietrza i pomaga zachować optymalną temperaturę wewnątrz lodówki, dzięki czemu żywność pozostaje świeża nawet przy częstym otwieraniu drzwi. Lodówka Food Showcase ma eleganckie metalowe drzwi, odzwierciedlające filozofię ponadczasowego wzornictwa firmy Samsung.

Urządzenia z linii Chef Collection w najbliższym czasie dostępne będą w Stanach Zjednoczonych.

*Wszelkie opisane w niniejszym dokumencie funkcje, cechy, specyfikacje oraz inne informacje o produktach – m.in. dotyczące zalet, stylistyki, cen, komponentów, parametrów, dostępności i możliwości produktów – mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia, nie skutkując dalszymi zobowiązaniami.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF