Uwielbiamy świeże, chrupiące warzywa i chcemy jak najdłużej cieszyć się ich wyjątkowym smakiem. Sezon na owoce i warzywa trwa tylko kilka miesięcy w roku, dlatego coraz większą popularnością cieszy się powrót do przygotowywania tradycyjnych przetworów. By jesienią i zimą warzywa ze spiżarni miały głęboki i wyrazisty smak, warto sięgnąć po aromatyczne zioła oraz przyprawy marki Appetita.

1

Niezapomniane smaki lata

Tradycja przygotowywania przetworów znana jest w naszym kraju od kilkuset lat. Początkowo robienie przysłowiowych „zapasów na zimę” wynikało przede wszystkim z kwestii ekonomicznych. Z czasem jednak dostrzeżono wyjątkowe walory smakowe zawekowanych owoców i warzyw. Podczas długich zimowych wieczorów wspaniale mieć w zasięgu ręki domowe dżemy, konfitury, konserwowe papryki lub kiszone ogórki. Ich wspaniały smak sprawia, że powracamy myślami do słonecznego lata, chrupiących świeżych warzyw i kolorowych sałatek.

Miej pomysł na słoik!

Dziś kulinarna kreatywność nie ma żadnych granic. Podczas przygotowywania przetworów coraz częściej sięgamy po oryginalne składniki i przyprawy. Poza tradycyjnymi owocami i warzywami, wybieramy intrygujące produkty, na przykład patisony, dynie czy cukinie, oryginalnie je doprawiając. Aromatyczne przyprawy oraz zioła marki Appetita, np. gorczyca, liść laurowy, ziele angielskie, pieprz czarny lub chilli mielone, dopełnią smak naszych warszyw i nadadzą im wyjątkowy charakter.

Przygotowywanie przetworów to naprawdę świetna zabawa! Pozwól sobie na małe kulinarne szaleństwo, z korzyścią dla zdrowia i figury. Smacznie, apetycznie… Twoja spiżarnia będzie pełna prawdziwych skarbów!

Produkty:

Pieprz czarny ziarnisty, 20 g, cena: ok. 1,40 zł

Liść laurowy, 6 g, cena: ok. 1,40 zł

Chilli mielone, 20 g, cena: ok. 1,40 zł

Gorczyca biała, 30 g, cena: ok. 1,40 zł

Ziele angielskie, 15 g, cena: ok. 1,40 zł

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF