Czy wiesz, że zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia powinniśmy spożywać minimum 400 g owoców i warzyw dziennie, najlepiej w 5 porcjach? Porcja to jeden średniej wielkości owoc lub warzywo, a jedną z porcji może stanowić szklanka soku (200 ml) lub saszetka (100 g) musu. Soki 100% i musy owocowo-warzywne to produkty, które w łatwy i dostępny sposób urozmaicają dietę. Nie zawierają dodanych substancji, dlatego też odpowiadają składem owocom i warzywom, z których zostały wyprodukowane.

Owoce, warzywa i soki powinny być nieodłącznym elementem zbilansowanej diety dzieci oraz dorosłych. Soki bogate są w te same prozdrowotne składniki, co owoce i warzywa i mają zbliżoną wartość odżywczą. Dostarczają wielu cennych substancji: witamin, związków mineralnych, mikro i makroelementów, antyoksydantów, oraz innych aktywnych biologicznie składników. Poza tym soki to doskonałe i wygodne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy przez cały rok chcą cieszyć się dobrym samopoczuciem oraz stosować urozmaiconą dietę.

„Sięgając codziennie po owoce i warzywa lub pijąc 100% soki i jedząc musy owocowo-warzywne, wspieramy funkcjonowanie naszego systemu immunologicznego, spowalniamy procesy starzenia, regulujemy pracę układu pokarmowego i gospodarkę wodną organizmu. Dzięki temu zaczyna on pracować wydajniej, a my sami po prostu czujemy się lepiej” – mówi Zuzanna Antecka.

 

 

KONKURS: Dla czytelników mamy 5 zestawów atrakcyjnych nagród  od organizatorów programu edukacyjnego „Soki i musy – witaminy w SMART formie” zawierających: pojemnik termiczny, parasol, tabliczka suchościeralna i długopis. Aby je otrzymać, należy w terminie do 23-11-2017   wysłać zgłoszenie na adres mailowy: konkurs@cytrynowo.pl podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu oraz odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego 100% soki i musy owocowo-warzywne to SMART witaminy?

 

Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy!

 

Celem kampanii „Soki i musy – witaminy w SMART formie” jest budowanie świadomości konsumentów na temat jakości i wartości odżywczych 100% soków owocowych i warzywnych oraz musów owocowo-warzywnych. Więcej informacji na www.sokiimusy.eu.

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF