Początek złotej polskiej jesieni to idealny czas na chwytanie ciepłych promieni słonecznych podczas wędrówek i spacerów po lasach. Klimatyczną atmosferę relaksu na łonie natury można przenieść do domowego zacisza, sięgając np. po napoje z owocami leśnymi. Poziomki, jeżyny czy maliny to kultowe jesienne smaki, które warto odkrywać we wrześniu i październiku.

zdjecia-family-liniaLas – owocowy raj!

Zbieranie owoców to doskonała alternatywa dla grzybobrania, które wymaga profesjonalnej wiedzy i doświadczenia. Maliny, jeżyny czy jagody zerwane prosto z krzaczka smakują wyjątkowo, a ich szukanie w lesie jest świetnym weekendowym zajęciem dla całej rodziny. Zebrane owoce można zjeść na surowo, przyrządzić z ich dodatkiem desery, ciasta albo przygotować zimowe konfitury, dżemy i soki. Leśne skarby natury są nie tylko wyjątkowo smaczne, ale też bardzo zdrowe i niskokaloryczne. Jagody wzmacniają organizm, mają właściwości przeciwnowotworowe i pomagają w walce z anemią. Z kolei maliny zawierają m.in. błonnik, witaminę C, A i K, która poprawia krzepliwość krwi i mineralizację kości. Pyszne jeżyny pomagają w walce  z infekcjami, a witaminy C i E wzmacniają wzrok i pomagają w obniżeniu ciśnienia krwi.

Smaki jesieni o każdej porze roku

Świeże owoce leśne warto zbierać podczas wypadów za miasto, ale ich oryginalny smak może nam towarzyszyć każdego dnia. Leśne aromaty odnajdziecie w nowym napoju Hellena Family + Jabłko-Owoce leśne z dodatkiem 20% soku owocowego. Unikalne  na rynku połączenie soczystych jabłek z owocami leśnymi daje zaskakujący efekt  i skutecznie orzeźwia. To przyjemność, którą może rozkoszować się cała rodzina czy grupa przyjaciół – napój dostępny jest bowiem w butelce 1,75 l. Hellena Family + produkowany jest w technologii aseptycznej, dzięki czemu zachowuje wyrazisty smak owoców. Nie zawiera  konserwantów, sztucznych barwników i słodzików.

Napój niegazowany Hellena Family + Jabłko – Owoce leśne, 1,75 l., cena: 3,50 zł

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF