Już niedługo, po wakacyjnych podróżach, plażowaniu i górskich wędrówkach, usłyszymy pierwszy dzwonek. Przed najmłodszymi kolejny fascynujący rok, w którym przeczytają pierwszą książkę, poznają tabliczkę mnożenia, dowiedzą się, że Ziemia krąży wokół Słońca, a podczas lekcji geografii palcem po mapie zwiedzą pół świata. Aby mały uczeń miał na to energię, z zapałem odrabiał lekcje i odnosił sukcesy w szkole, musi otrzymywać potrzebne mu składniki odżywcze – przypominają specjaliści ds. żywienia Nestlé.

 

Dzieci, aby zdrowo rosły, prawidłowo się rozwijały i czerpały radość z dzieciństwa potrzebują m.in. energii, odpowiednich składników odżywczych i przede wszystkim miłości. Wyrazem troski rodziców o najmłodszych jest np. wspólne śniadanie przed wyjściem do szkoły i pracy. Poranek spędzony z mamą i tatą daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i tego, że jest kochane. Należy również pamiętać, by wspólne śniadanie było pyszne i pożywne, dzięki czemu dostarczy najmłodszym energii do zdobywania wiedzy i siły do zajęć na szkolnym boisku – mówi Anna Rzeszotek, specjalista ds. żywienia w Nestlé Polska. Pysznym i wartościowym składnikiem śniadania jest kakao NESQUIK. Dzieci je uwielbiają, bo doskonale smakuje zarówno z ciepłym jak i z zimnym mlekiem. Kakao NESQUIK pomaga również dbać o pięć ważnych aspektów w rozwoju dzieci, więc bez wątpienia jest to kakao na piątkę!

  1. Z myślą o najmłodszych, którzy rosną jak na drożdżach, kakao NESQUIK zawiera wapń, który jest podstawowym budulcem kości. Jeden kubek kakao NESQUIK z mlekiem pokrywa 34% zalecanego dziennego spożycia wapnia i przyczynia się do tego, by kości dzieci były mocne i zdrowe.
  2. Kakao NESQUIK pomaga dbać o optymalny rozwój dzięki zawartości magnezu, który wpływa na prawidłowy rozwój mięśni. Noszenie plecaka pełnego książek to nie lada wyzwanie, dlatego maluch musi być silny, by sobie z tym poradzić. Zdrowe mięśnie pozwalają dziecku odnosić również małe sportowe sukcesy na lekcji wychowania fizycznego: coraz wyżej skakać, szybciej biegać czy przejść po równoważni.
  3.  Dzieci nie znają słowa nuda. W szkole pilnie zgłębiają tajniki wiedzy, biegają po boisku, bawią się z koleżankami i kolegami, przygotowują przedstawienie z okazji Dnia Matki, odrabiają lekcje. Kakao NESQUIK, dzięki zawartości węglowodanów, dostarcza im dużo energii, by mogły wypełniać swoje obowiązki i cieszyć się urokami dzieciństwa.
  4. Kakao NESQUIK to również źródło witaminy C. Ta znana każdemu dziecku witamina wspomaga układ odpornościowy o każdej porze roku. Dzięki temu wirusy i zarazki nie są takie straszne.
  5. Przede wszystkim kakao NESQUIK pomaga dbać o dobry humor dzieci i uśmiech od ucha do ucha, bo mleko smakuje pysznie i czekoladowo!

 

Zgodnie ze strategią dbania o zdrowie, prawidłowe odżywianie i dobre samopoczucie konsumentów firma Nestlé umieszcza na opakowaniu wszystkich produktów KOMPAS ŻYWIENIOWY. Dzięki niemu skomponowanie prawidłowo zbilansowanego menu dla dziecka nie jest trudne. Zawiera on informacje o wartościach odżywczych i energetycznych produktów, np. ile wapnia, magnezu, węglowodanów i witaminy C zawiera jedna porcja kakao NESQUIK z mlekiem. W KOMPASIE ŻYWIENIOWYM znajdują się również ciekawostki i porady na temat zdrowego odżywiania, a jego uzupełnieniem jest wskaźnik GDA (Wskazane Dzienne Spożycie), który informuje, jaki procent dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze i kalorie pokrywa jedna porcja kakao. KOMPAS ŻYWNIENIOWY zawiera informacje, które pomagają rodzicom dbać o prawidłowe nawyki żywieniowe swoich dzieci.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF