Jagody goji, chia, pyłek kwiatowy? Słysząc te nazwy w pierwszym momencie naszą uwagę kierujemy w stronę tajników chińskiej medycyny. Czy słusznie? Niekoniecznie. W sklepie internetowym musli.takjakchcesz.pl znajdziesz je na półkach ze składnikami na zdrowe i smaczne śniadanie! Kolorowe i aromatyczne mieszanki indywidulanego musli dają zastrzyk energii na cały dzień. Sprawdź sam jak stworzyć własne musli na www.takjakchcesz.pl

 

Śniadanie to najważniejszy posiłek w całym dniu. Dostarcza energii oraz pomaga obudzić organizm. Poprawia koncentrację i zapamiętywanie. Regularne posiłki pomagają nie tylko dostarczyć organizmowi potrzebnych wartości ale również pobudzić metabolizm i uniknąć nadwagi.

Eksperci podkreślają, że poranny posiłek powinien pokryć 20-25 proc. dziennego zapotrzebowania kalorycznego, czyli około 500 kalorii. Ale lekkie i pożywne dania bogate w węglowodany, witaminy i tłuszcze roślinne, powinny nie tylko być zdrowe, ale także kusić smakiem, ale aromatem i kolorami.

Jednym z pomysłów na zdrowe i smaczne śniadanie jest musli. Zwiera ono wiele witamin i składników mineralnych, długo uwalnia energię pochodzącą ze spalanych powoli węglowodanów złożonych. Dobrze dobrane składniki pozwolą wzbogacić organizm o błonnik, witaminy, kwasy tłuszczowe omega -3. Co więcej, mogą przyczynić się do obniżenia poziomu cukru czy cholesterolu.

Stworzenie własnego musli to nie tylko przyjemność, ale również wielka zabawa! Pełne ziarna, bogate w witaminy można łączyć z całą gamą dodatków: bakalii, owoców, orzechów i nasion oraz przepysznych składników w postaci czekolady, ciasteczek korzennych, krówek, misiowych żelków BIO, pyłku kwiatowego, jagód goji czy morwy białej. A to i tak nie koniec listy smakołyków!

Takie możliwości oferuje istniejący od niespełna dwóch miesięcy sklep internetowy musli.takjakchcesz.pl. Na swojej stronie  daje prawie nieograniczone możliwości na skomponowanie musli wg. własnych, najbardziej indywidulanych smaków i upodobań.

Składniki ze sklepu nie tylko zapewniają mieszankom musli wysoką jakość i wartości odżywcze. Co raz częściej odkrywają przed klientami dotąd nieznane smaki.

Pyłek kwiatowy – jest prawdziwą bombą witaminową. Nie dość, że pachnie jak kwiatowa łąka, to do tego jest bardzo cennym produktem odżywczym i leczniczym. Pyłek znajduje szczególne zastosowanie w rekonwalescencji, w sytuacji braku apetytu, awitaminozie, schorzeniach układu pokarmowego i wątroby.

Jagody inkaskie w czekoladzie – w Polsce zwane złotymi jagodami, bogate w witaminy A i C, beta-karoten, niacynę i fosfor, magnez, potas i żelazo, są także źródłem beztłuszczowego białka. Przypisuje się im właściwości bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne i przeciwwrzodowe, a nawet antyalergiczne.

Morwa biała BIO – jej owoce mają neutralną naturę termiczną. Stosuje się je do leczenia np. cukrzycy, a na co dzień morwę można spotkać jako składnik deserów i sałatek.

Szlachetne orzechy pecan – poza niepowtarzalnym smakiem, wpływają na obniżenie cholesterolu we krwi. Pomagają również zachować młodość, wzmacniają włosy i paznokcie.

Dla niezdecydowanych, pomysłem na śniadanie mogą być również gotowe mieszanki musli. Na stronie sklepu musli.takjakchcesz.pl znajdują się, przygotowane pod czujnym okiem dietetyka, propozycje dla najbardziej wymagających. Pod nazwą „Jesienny sad” kryją się zdrowe branflakes z pysznymi owocami: suszone i liofilizowane śliwki, liofilizowane jabłka, nasiona słonecznika, orzechy włoskie, pyszna mleczna belgijska czekolada i odrobina preparowanej pszenicy w miodzie.  O zbliżających się świętach nie da zapomnieć aromatyczna mieszanka „Świąteczne przysmaki” wypełniona rodzynkami, migdałami, żurawiną, miodem, korzennymi ciasteczkami.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF