Wakacje 2016 dobiegły końca. Mimo rekordowej w tym roku popularności wypoczynku nad polskim morzem, w poszukiwaniu słońca i egzotycznych smaków nadal chętnie wybieramy się na zagraniczne wojaże, także poza sezonem. Ci, którzy musieli odłożyć swoje podróże na później, mogą poczuć nutę egzotyki dzięki charakterystycznym smakom z czterech stron świata, które pojawiły się w ofercie 4 Smaki Świata w sieci restauracji KFC.

KFC 4 Smaki Świata

Odsetek Polaków którzy wypoczywają za granicą rośnie z roku na rok i w tym roku wyniósł 28%. I pomimo, że w 2016 r. rekordowy odsetek Polaków wybrał urlop w kraju, nadal duża grupa decyduje się na zagraniczne podróże. I często ważnym wspomnieniem wakacyjnym pozostają kulinaria – zapachy i smaki innych kuchni.

Aromatyczny, włoski sos pomidorowy

Od lat czołowe pozycje w rankingach najchętniej odwiedzanych przez nas krajów zajmują Włochy. W badaniach przeprowadzonych przez CBOS, w 2015 roku słoneczna Italia znalazła się na 1 miejscu zestawienia – 15% wyjeżdżających zdecydowało się spędzić wakacje właśnie tam. W tym roku na wakacje we Włoszech zdecydowało się 13% Polaków. Włochy to przede wszystkim krajobrazy, łagodny ciepły klimat i zabytki. Właśnie tam znajduje się najwięcej obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Równie istotnym elementem włoskiej kultury jest kuchnia i jej charakterystyczne smaki. Turystów urzeka słynna włoska kuchnia, która pachnie oregano, tymiankiem, bazylią i koprem. W badaniu przeprowadzonym przez KFC w maju 2016 roku, aż 58% Polaków przyznało że uwielbia kuchnię włoską! Teraz marka przygotowała dla nich coś wyjątkowego – chrupiącego kurczaka w aromatycznym sosem pomidorowym.

Chiński Sweet Chili i Indyjski Krem Curry

Coraz więcej rankingów przygotowywanych przez branżę turystyczną pokazuje, że wzrasta zainteresowanie egzotycznymi destynacjami, szczególnie w okresie jesiennym i zimowym. Gdy w Polsce zaczyna się jesienna słota, niezwykle kuszące stają się słoneczne plaże i pełne aromatu potrawy. Najbardziej popularnymi kierunkami w 2015 roku były Chiny, Kuba, Dominikana i Tajlandia. Wybiera je 50 proc. wyjeżdżających na egzotyczne wyprawy.

Państwo Środka – Chiny, kusi swoją egzotyką, odmienną kulturą, pewnego rodzaju tajemnicą i są zdecydowanie numerem 1 jeśli chodzi o wyjazdy egzotyczne w tym roku. Marzeniem wielu osób jest zobaczyć na własne oczy Wielki Mur Chiński, zwiedzić Pekin czy Hong Kong. To kraj, który z pewnością warto zobaczyć, poobserwować codzienne życie mieszkańców i spróbować lokalnej, popularnej także nad Wisłą kuchni.

Osoby, które marzą o zasmakowaniu prawdziwego orientu z pewnością zainteresowały się już ofertą podróży do Indii. To kraj bardzo zróżnicowany, który zachwyca niesamowitą architekturą i aromatycznymi przyprawami: kurkumą, goździkami, curry i szafranem. Według badań przeprowadzonych przez KFC kuchnia orientalna smakuje Polakom – 25% bardzo lubi smaki Azji. Dlatego teraz można zasmakować orientu także w restauracjach KFC! Na wielbicieli dań indyjskich czeka pełen aromatu, łagodny krem curry.

Pikantna Meksykańska Salsa

Egzotykę znajdziemy także po drugiej stronie Atlantyku – Meksyk, państwo w którym lato nigdy się nie kończy, cieszy się coraz większym zainteresowaniem podróżnych. Rajskie plaże, smaczne jedzenie i słoneczna pogoda gwarantują udane wakacje. Z czym kojarzy się meksykańska kuchnia? Przede wszystkim z ostrością – pikantną papryczką chilli, chalapenios i guacamole!

Smaki świata na wyciągnięcie ręki

Każdy z wyżej wymienionych krajów ma swoją specyficzną kulturę i proponuje zupełnie różne smaki. Dzięki nowej ofercie sieci restauracji KFC, 4 Smaki Świata, są dziś na wyciągnięcie ręki. Dla wielbicieli aromatycznej kuchni przygotowano włoski sos pomidorowy, dla spragnionych orientu chiński sweet chili, dla amatorów Meksyku pikantną salsa, a dla ciekawych Indii łagodny krem curry. To doskonały sposób na to, aby przypomnieć sobie smaki krajów, które już odwiedziliśmy albo rozsmakować się w kuchni, którą dopiero zamierzamy poznać.

W ofercie 4 Smaki Świata, klienci restauracji KFC znajdą boxy pełne chrupiących bites z czterema różnymi sosami do wyboru: Włoski Pomidorowy, Chiński Sweet Chilli, Łagodny Indyjski Cream Curry oraz Pikantna Meksykańska Salsa. Każdy box będzie dostępny w wersji z ryżem lub z samymi bites’ami, w rozmiarze Standard lub Grande, samodzielnie lub w zestawie z wybranym napojem.

Informacja o produkcie:

Ryż i chrupiące bites w czterech smakach do wyboru (Włoski Pomidorowy, Chiński Sweet Chilli, Łagodny Indyjski Cream Curry oraz Pikantna Meksykańska Salsa)

 • Box Standard – 9,95 zł
 • Box Grande – 12,95 zł
 • Zestaw Standard – 13,95 zł
 • Zestaw Grande – 16,95 zł

Chrupiące bites w czterech smakach do wyboru (Włoski Pomidorowy, Chiński Sweet Chilli, Łagodny Indyjski Cream Curry oraz Pikantna Meksykańska Salsa)

 • Box Standard – 11,95 zł
 • Box Grande – 18,95 zł
 • Zestaw Standard – 16,95 zł
 • Zestaw Grande – 23,95 zł

* Ceny mogą różnić się w zależności od lokalizacji.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • PDF