19 listopada w salonach Empik odbyła się premiera książki „Smaki Nieba i Ziemi”, która jest cegiełką na rzecz podopiecznych Fundacji Między Niebem a Ziemią.

MiedzyNiebem_a_Ziemią_logo_Dla kogo jest ta pomoc i jacy wybitni ludzie sie w nią włączają?

Ala, Julka, Marta, Michałek, Zuzia, Piotruś,  Angelika… mają głębokie porażenie mózgowe i zespół wielu chorób towarzyszących. Większość z nich w swoim krótkim życiu umierało przynajmniej kilka razy. Ale mają wielką siłę życia. I wspaniałe mamy.

Po drugiej (?) stronie są wybitni prawnicy zarządzający największymi kancelariami prawnymi w Polsce oraz biznesmeni prowadzący duże firmy. Radcowie Prawni i Adwokaci zjednoczeni wokół pomagania Ali, Julce,  Marcie…. i ich rodzinom.  Zaangażowani i pełni pasji. Skrzyknięci pierwszy raz cztery lata temu przez założycielkę Fundacji mec. Sylwię Zarzycką pomagają corocznie, biorąc udział w niezwykłych akcjach charytatywnych Fundacji.

Krzysiek, rusza tylko jednym palcem, oddycha przez respirator.  Stan się pogarsza z miesiąca na miesiąc.  Wie, że nie ma ratunku przed zanikiem mięśni, na który choruje od lat. Jego rówieśnicy z tą chorobą już nie żyją.  Żartuje z kolegami – „Co się martwisz – i tak niedługo umrę!”.  Jednak – wbrew wyrokowi postawionemu przez medycynę – zdał w tym roku maturę i zaczyna studia na „stosunkach międzynarodowych”.

Grześ, Ania,  Pawełek – podobnie jak on toczą nierówną walkę z chorobą genetyczną. Statystyka mówi, że nie ma dla nich szansy. Są świadomi swojej choroby – wiedzą , co będzie.  I wiedzą to ich rodzice. A jednak są z nami.  I dziś żyją wśród nas.

Chorobie oczywiście towarzyszy cierpienie, strach, stres  i nadludzkie zmęczenie. Często samotność. Ale i śmiech dziecka, o który się walczy. Spokojny dzień.  Nadzieja.

Smaki Nieba i Ziemi - okładka z nakładkąMiędzy Niebem a Ziemią ma ponad 40 rodzin nieuleczalnie chorych dzieci pod stałą opieką.

→     70% podopiecznych to mamy samotnie wychowujące chore dzieci

→     Większość z nich ma wyższe wykształcenie

→     W wielu rodzinach jest więcej niż jedno chore dziecko

→     W Fundacji jest 29 zdrowych dzieci – rodzeństw chorych dzieci

→     Maksymalny dochód samotnej mamy niepełnosprawnego dziecka, która nie może pracować – wynosi  1280,00 PLN miesięcznie

Fundacja finansuje im operacje, zabiegi, rehabilitacje i sprzęt rehabilitacyjny, pomaga w zakupie leków, środków opatrunkowych i higienicznych. Czasem kupuje opał czy jedzenie.

Moja mama jest bardzo dobra i miła – najbardziej lubię ją za to, że oddaje nam swoje jedzenie gdy nie mamy. – mówi 7 letnia Natalka – siostra chorej Oliwii i Klaudii.

Dlatego Fundacja obok samego leczenia wspiera także najbliższą rodzinę chorych – psychologicznie, prawnie i w codziennych sprawach.

„Dzięki Fundacji narodziłam się na nowo. Fundacja daje mi wiarę, że bez względu na to czy dzień jest lepszy czy gorszy i tak w końcu zaświeci słońce. Ona daje mi siłę do życia, radość i poczucie bezpieczeństwa, bo prowadzące ją kobiety to nie tylko „statystki” klepiące mnie po plecach i mówiące jesteś dzielna – współczujemy Ci. To namacalna pomoc i wsparcie – nie tylko finansowe. – mówi Agnieszka mama chorego Dawidka i zmarłego Dominika.

Jestem mamą nieuleczalnie chorej Martusi. Jest podopieczną Fundacji Między Niebem a Ziemią od ponad  3 lat. Dzięki Fundacji wiemy że żyjemy, nasze życie stało się lżejsze. Fundacja daje Nam radość życia, chęć do walki. Są dla Nas jak rodzina. Wiem że zawsze mogę na Nich liczyć. W każdej chwili służą Nam pomocą finansową, rzeczową i także duchową. Nikt tak mi w życiu nie pomógł. – mówi Małgosia Sadowska z Gdańska.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF