Browar w Ciechanowie – pierwszy i najbardziej znany browar w Grupie BRJ wprowadził na rynek nowe piwo pod marką Ciechan Słodowe. To klarowne piwo stylu lager. Zawiera 6,5% alkoholu objętościowo oraz 14,1% ekstraktu wagowo. Słodowe jest pasteryzowane i filtrowane, to piwo o dwumiesięcznym okresie przydatności do spożycia.

piwoCiechan Słodowe ma intensywny, mocno słodowy zapach z wyczuwalnym w tle akcentem chmielowym. Smak jest zdecydowanie słodowy o obecnej na podniebieniu przyjemnej, chmielowej goryczce, która staje się wyraźniejsza pod koniec degustacji. Piwo charakteryzuje także intensywny kolor porównywalny do barw zachodzącego słońca, przechodzący w przejrzysty odcień bursztynu.

Słodowe zawdzięcza swą nazwę mocno słodowemu aromatowi i smakowi.To doskonale zbalansowane piwo o orzeźwiającym, świeżym smaku. Liczymy, że znajdzie wiernym fanów, podobnie jak Ciechan Wyborne, które w piwnym świecie jest ikoną. To właśnie Wyborne przetarło w Polsce szlaki piwom regionalnym, tak różnym od produktów koncernowych” – mówi Maciej Jakubiak, Wice Prezes Zarządu w Browarach Regionalnych Jakubiak.

Ciechan Słodowe, jest kolejnym lagerem z Browarów Regionalnych Jakubiak. Ostatnio powrócił na sklepowe półki Złoty Smok BOJAN, a małopolski Browar Tenczynek wprowadził na rynek lagera w stylu dortmundzkim.

Browar w Ciechanowie jest najstarszym browarem na Mazowszu. W jego portfolio znajdują się prawdziwe gwiazdy: Ciechan Wyborne i Ciechan Miodowe oraz Ciechan Lagerowe – lager w stylu pilźnieńskim, Ciechan Pszeniczne według odtworzonej receptury, a także wyraziste Ciechan Porter i Ciechan AIPA (American India Pale Ale), lekki Ciechan Shandy czy bezalkoholowy Krzepiak. Piwa z Browaru Ciechan były wielokrotnie nagradzane przez branżę, cieszą się też niegasnącą popularnością wśród konsumentów.

Marki z mazowieckiego Browaru Ciechan doskonale wzbogacają szeroki wybór piw z browarów regionalnych wchodzących w skład Grupy BRJ: dolnośląski Browar Lwówek, wielkopolski Browar Bojanowo  i małopolski Browar Tenczynek.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF