Słodki smak uwielbia każdy, jednak większość z nas utożsamia go z poważnym nadszarpnięciem dietetycznego reżimu w postaci pączka czy czekolady. A gdyby tak móc wypić słodki, smaczny napój bez wyrzutów sumienia? SodaStream oparła receptury swoich nowych syropów na stewii – roślinie od wieków używanej jako naturalny, pozbawiony kalorii słodzik!

 

Kto z nas nie chciałby wypić słodkiej, orzeźwiającej lemoniady, bez taszczenia ciężkiej butelki ze sklepu i całkowicie bez wyrzutów sumienia z powodu dodatkowych kalorii? Teraz to żaden problem! Nowe syropy SodaStream, z których napoje możemy przygotować we własnej kuchni, zawierają stewię – roślinę o wyjątkowych właściwościach.

 

Stewia to roślina o bardzo słodkich liściach, w naturalnych warunkach występująca w Paragwaju. Od wielu lat jest używana jako naturalny słodzik – jest od 250 do 450 razy słodsza od zwykłego cukru! Badania pokazują, że działa korzystnie nawet przy nadciśnieniu i jest polecana cukrzykom, ponieważ nie podnosi poziomu cukru we krwi. Nie powoduje także próchnicy zębów. Stewia jako naturalna roślina jest dużo lepsza niż sztuczne słodziki. Praktycznie nie zawiera kalorii, co z pewnością przekona do niej nie tylko osoby będące
na dietach odchudzających, ale wszystkich tych, którzy dbają o to, co ląduje na ich talerzach i w szklankach.

 

Nowe syropy SodaStream mają orzeźwiające smaki: Ananas z Grejpfrutem, Cytryna z Limonką, Pomarańcza, Różowy Grejpfrut oraz Żurawina z Jabłkiem. Stanowią idealne rozwiązanie na spotkania w większym gronie czy przyjęcia.
Są też uwielbiane przez dzieci, dla których samo ich przyrządzanie jest świetną zabawą. Ze względu na swoją obniżoną kaloryczność (mniej niż 1,2 kcal w 100ml gotowego napoju!), możemy je pić i dawać do picia innym bez wyrzutów sumienia i obawiania się o nasz codzienny kaloryczny bilans.

System SodaStream pozwala na przygotowywanie pysznych napojów gazowanych w domu. Dzięki niemu zwykłą wodę z kranu możemy łatwo zamienić w lekko lub mocno gazowaną, a potem dodać do niej syrop o ulubionym smaku. Urządzenia SodaStream nie wymagają użycia energii elektrycznej i plastikowych butelek PET, dzięki czemu chronimy środowisko i nie musimy już dźwigać ciężkich butelek. Dodatkowo, SodaStream może być świetnym gadżetem w kuchni – każde z urządzeń jest designersko zaprojektowane i pasuje do nowoczesnych wnętrz.

 

W Polsce obecnie dostępnych jest 6 modeli urządzeń SodaStream w różnych wariantach kolorystycznych. Można je znaleźć w popularnych sieciach – Media Markt, Saturnie, Media Expert, Avans, Partner AGD RTV, Selgros, Carrefour oraz electromarket.pl (aktualna lista sklepów znajduje się na www.sodastream.pl). Także tam zakupimy niezbędne do przygotowania napojów wymienne wkłady (naboje) gazowe oraz syropy smakowe, a także dodatkowe butelki ułatwiające schładzanie i przechowywanie większej liczby gotowych napojów. Model SodaStream Source dostępny będzie w Polsce na początku 2013 roku.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF