Książka autorstwa Pawła Małeckiego, Mistrza Polski Cukierników wydana w nakładzie miliona sztuk rozchodzi się w błyskawicznym tempie. Powodzenie promocji przedświątecznej sprawiło, że Lidl podjął decyzję o dodruku kolejnych 500 tysięcy egzemplarzy.

Ksiazka_Cukiernia LidlaLidl powtarza sukces, jaki odnotował po premierze książki kucharskiej „Pascal kontra Okrasa”, która początkowo została wydana w ilości miliona egzemplarzy. Wtedy sieć dodrukowała 20 procent egzemplarzy od początkowej puli. W tym roku dodrukuje aż 50 procent. Jak komentuje Anna Biskup, PR Manager Lidl Polska: To wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników słodkich wypieków, którzy nie zdążyli jeszcze zdobyć książki z pierwszej puli. Tempo, w jakim rozchodzi się „Cukiernia Lidla” wskazuje na to, że w domach Polaków pieczenie ciast i przygotowywanie deserów zagości na stałe. Tym bardziej cieszy, że Lidl może mieć w tym swój udział.

Radości nie kryje sam autor książki, Paweł Małecki: – Domowe pieczenie ciast to najprostszy i najmilszy sposób sprawiania radości. To niesamowite, że książka „Cukiernia Lidla” trafi aż do 1 500 000 domów! Książka zawiera klasyczne przepisy na tradycyjne polskie ciasta, jak i na muffiny, tarty, trufle i lody. Ponadto znajdziemy w niej także praktyczne przeliczniki miar, przepisy na sporządzenie konfitur, a także receptury na świąteczne słodkości, w tym propozycje na Święta Wielkiej Nocy.

Książka zawiera przepisy zarówno publikowane na stronie www.kuchnialidla.pl, jak i zupełnie nowe, słodkie receptury z repertuaru Pawła Małeckiego. Mechanizm promocji jest prosty – za każde wydane 50 zł na zakupy[1] otrzymujemy jedną naklejkę. Należy uzbierać sześć naklejek i wpłacić symboliczny jeden grosz, aby otrzymać egzemplarz książki w prezencie. Promocja trwa do 29. marca lub do wyczerpania zapasów.

[1] Z promocji wyłączone są napoje alkoholowe, a w tym piwa, wyroby tytoniowe, produkty lecznicze, preparaty do początkowego żywienia niemowląt i przedmioty służące do karmienia piersią.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF