Każdy moment jest dobry na wprowadzenie zmian w swoim dotychczasowym życiu. Najlepszym co możemy dla siebie zrobić to zacząć dbać o swoje zdrowie, zaczynając od środka – czyli poprzez zrównoważoną dietę.

siemie-lniane-250g - kopiaWiększości z nas zapewne nie raz zdarzało się podejmować próbę i zwracać większą uwagę na to, co trafia na nasze talerze w ciągu dnia. Niestety często brakuje nam zapału i entuzjazmu, żeby zmienić chwilowe zainteresowanie prozdrowotnymi trendami w nowy styl życia. Może winą jest również zbyt duża liczba informacji, jakie do nas docierają i trudno wybrać coś, co okaże się dla nas wygodnym rozwiązaniem, które można wcielić w życie niewielkim nakładem pracy? Wbrew pozorom jest prosty sposób na to, by w kilka sekund przemienić zwykłe danie w wartościowy posiłek. Wystarczy dodać do niego siemienia lnianego OLEOFARM, by wzbogacić dietę o wiele cennych dla organizmu składników pokarmowych.

Te maleńkie niepozorne nasiona wpływają na prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego, dzięki zawartemu w nich błonnikowi, zawierają także olej, w którym znajdują się kwasy tłuszczowe omega-3. Są także źródłem  żelaza, magnezu i cynku. Wystarczy jedną łyżkę siemienia lnianego zalać ¾ szklanki ciepłej wody, co jakiś czas mieszając. Uzyskamy w ten sposób kleik, który najlepiej pić 2-3 razy dziennie. Innym sposobem jest zmielenie nasion przed zalaniem i spożywanie ich z dodatkiem mleka lub jogurtu. Poza tym, siemię lniane sprawdzi się jako smaczny i zdrowy dodatek do zup, pieczywa, sosów, płatków śniadaniowych czy nawet pasty przygotowanej na bazie oleju lnianego i białego sera.

Składniki: nasiona złociste lnu zwyczajnego (Linumusitatissimum L.)

Masa netto: 250 g

Cena: ok. 6 zł

www.oleofarm24.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF